HABER

Pirelli'de Sophia Loren efsanesi

Pirelli'de Sophia Loren efsanesi

Beklenen 2007 Pirelli takvimi FOTO GALERİ'de tıklayın

1964 yılından bu yana her yıl çıkardığı takvimlerde dünyanın en güzel kadınlarının birbirinden ilginç pozlarını kullanan Pirelli, 2007 yılı için "yaşlanmayan güzel" Sophia

Loren'i seçti.

72 yaşındaki Loren'in fotoğrafları olay yarattı. Pirelli 2007 takviminde Sophia Loren dışında, Penelope Cruz, Hilary Swank, Naomi Watts ve Lou Doillon da yer alıyor.

PIRELLI bu yıla kadar o yıl içinde ünlenen ya da keşfedilen model ya da yıldızları takviminde kullanıyordu. Pirelli, ilk defa bu yıl takvimlerinin konseptini değiştirerek

"genç kadın" imajını bir kenara bıraktı ve 72 yaşındaki İtalyan aktris Sophia Loren'in yatakta çekilen birbirinden güzel pozlarını 2007 yılı takvimi için kullandı.

"BEN BİR MUCİZEYİM"

Londra'nın Park Lane Hilton Oteli'nde yapılan basın toplantısına katılan ve yıllara meydan okuyan İtalyan sinema efsanesi Sophia Loren, kendisine yöneltilen "Gençlik ve

güzelliğinizin sırrı ne" sorusuna "Ben bir mucizeyim" yanıtını verdi. Sophia Loren, 2007 takvimi için nasıl model olduğunu da şöyle anlattı:

"Bana 'Pirelli takvimleri için modellik yapar mısın' diye sorduklarında çok sevindim. Çünkü bu ne zamandır yapmak istediğim bir şeydi. Ama 'Onca genç kadının arasında ne işim var' diye de düşünmedim değil. Bir de bana yatakta olacaksınız dediler. Şok geçirdim. Ama fotoğrafçılar yakın arkadaşlarım, ikna oldum. Sonra birbirinden güzel birbirinden anlamlı pozlar çekildi. Bence iyi oldu."

Loren, sanıldığının aksine vücudunda hiç bir estetik ameliyat olmadığını iddia ederken, "Belki 100 yaşıma geldiğimde o zaman ihtiyaç duyarsam estetik yaptırırım" dedi.

TAKVİMDE KİMLER VAR

Pirelli 2007 takviminde Sophia Loren dışında, Penelope Cruz, Hilary Swank, Naomi Watts ve Lou Doillon da yer alıyor. Fotoğrafları, California'da yaşayan ünlü Hollandalı

fotoğrafçılar Inez Van Lamsweerde ve Vinoodh Matadin çekti. Önümüzdeki yılın takvimi için yeni bir çığır açan Pirelli, 60'lı yıllara geri dönüş yaparak her ayın hikayesini çok basit ve filmlere ruh veren kadınların spontane fotoğraflarıyla süslemeye karar verdi.

Özellikle Pier Paolo Pasolini ve Michelangelo Antonioni'nin filmlerinden esinlenildi. Bir yatak ve beş ünlü kadının anlık pozları kameralara düşerken, bu sene duvarları süsleyecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön