'Pitstopda bir bira içerdim'

Sepang'daki mücadelede ilk pitstopunda yaşadığı sorun nedeniyle podyum fırsatını kaçıran McLaren pilotu Lewis Hamilton, zaman kaybını esprili bir şekilde yorumladı.

Gazetecilerin, yaklaşık 20 saniye süren pitstop sırasında aklından neler geçtiğine ilişkin sorusuna cevap veren 23 yaşındaki İngiliz pilot, "Bu arada bir bira içebilirdim" diye konuştu.

Yarışa 9. cepten başlayan İngiliz sürücü, ilk pitstopa girdiği sırada beşinci sırada bulunuyordu. Ancak tekerin takılması sırasında yaşanan problemden dolayı pitstopun 10 saniye kadar uzaması Hamilton'ın 11. sıraya kadar gerilemesine yol açtı. Daha sonra pozisyon kazanmaya çalışan Hamilton ancak pit öncesindeki pozisyonunu geri almayı başarabildi.

Yarış sırasında sürekli arkasında bulunduğu Mark Webber ve Jarno Trulli'yi de öven İngiliz sürücü, her iki pilotun da başarılı bir sürüş gerçekleştirdiğini söyledi.

Bu arada Sepang'da elinden gelenin en iyisini yaptığını belirten Hamilton, aşırı sıcakta koşulan yarışta suyunun bittiğine de dikkat çekti. Hamilton, "Suyum da tükenmişti. Çok çok susamıştım" de di.

Hamilton ayrıca, "Geçen yıla göre bu yıl kendimi daha iyi hissettim. Fakat bu pistte sıralama performansımızı geliştirmemiz gerekiyor" dedi.

TurkiyeF1.Com