Piyano nedir?

Piyano nedir?

Piyano, 18. yüzyılın sonlarından beri klasik Batı müziğinde popüler bir enstrümandır. İtalyan besteci Bartolomeo Cristofori tarafından icat edilen ilk piyano 1709 yılında yapılmıştır. Piyano 18. yüzyılın başında icat edilmiş olmasına rağmen 50 yıl sonrasına kadar popüler olamamıştır. İlk kez 1768'de halka açık bir konserde Christian Bach tarafından çalındığında dikkat çeken enstrüman ilk başta "pianoforte" olarak anılmıştır. 1930'ların başında dijital üretimi yöntemlerine dayanan ve bir hoparlörden duyulan elektronik piyanolardan geliştirilmiştir. Standart modern piyano 88 tuş içerir ve yedi tam oktavlık bir aralığa sahiptir. Bir tuşa basıldığında, keçeyle kaplanan çekiç notaya bağlı tellere vurur ve tellerde bir titreşim yaratır. Çekiçe ne kadar sert vurulduğuna bağlı olarak farklı şiddetlerde ses alınabilir.

Piyano Haberleri

Azerbaycan devlet sanatçıları Bursa'da piyano resitali sundu

Azerbaycan devlet sanatçıları Bursa'da piyano resitali sundu

Yurthaber 21-03-2022 22:40

Savaştan etkilenen Ukraynalılar için Ankara'da yardım konseri

Savaştan etkilenen Ukraynalılar için Ankara'da yardım konseri

Yurthaber 20-03-2022 21:16

Tuluyhan Uğurlu ile sahne alan minik piyanist, ezgilerini dünyaya duyurmak istiyor

Yeteneği fark edilerek piyano eğitimi alan 8 yaşındaki Diyarbakırlı Melek Asya Arpa, müzikteki hedefine ulaşmak için yoğun çalışıyor - Arpa: - "Dünyanın birçok ülkesinde piyano çalmak istiyorum"

Yurthaber 11-02-2022 11:15

Hem amatör hem profesyoneller için en iyi org markaları ve modelleri

Günlük hayatın yorgunluğundan müzik sesiyle uzaklaşanlardan mısınız? Müziğin iyileştirici etkisi yüzyıllardır bilinen bir gerçek. Dinlemek haricinde hobi olarak müzikle ilgilenmek, zihinsel ve psikolojik olarak pek çok artıya sahip. Evrensel müziğin vazgeçilmezleri arasında yer alan orgu çalmak ise hemen her müzik dalında yer alabildiği için size keyifli anlar yaşatabilir. En iyi org markalarını sıraladığımız bu yazı sayesinde ‘Hangi marka org almalıyım?’ sorusuna hızlıca yanıt bulacaksınız!

Haber 20-01-2022 14:33

Sosyal medyanın gündeminde! Hortumda yıkılan evinde piyano çaldı

ABD’nin Kentucky eyaletindeki hortum felaketinin çok acı bir bilançoya yol açmıştı. Hortum felaketinin ardından yıkılan evine gelen bir kişi, evdeki enkazın arasında piyano çaldı. Piyano çalan kişinin kardeşi tarafından paylaşılan görüntü sosyal medyanın gündemine oturdu.

Haber 17-12-2021 02:40

"Mutlak kulak" Deniz Örak, ünlü piyanistlerle sahne alma hedefinde

Hatay'da yaşayan görme engelli Deniz Örak, henüz 4 yaşındayken fark edilen "mutlak kulak" yetisi sayesinde uluslararası başarılara imza attı - 13 yaşındaki Deniz Örak: - "Piyano çalarken çok büyük keyif alıyorum, Türk Marşı'nı ve Chopin, Schubert, Mozart ve Fazıl Say'ın eserlerini çalmayı çok seviyorum. Sahnede olmak, dinleyenlerin alkış sesini duymak beni çok mutlu ediyor" - Anne Nursel Bayramoğlu Örak: - "Sanat camiası çok büyük, çok güçlü. Deniz'i duysunlar isterim, birlikte değerli isimlerle sahne almasını da isterim. Deniz'i büyük sahnelerde, çok büyük kitleler karşısında hayal ediyorum ve göreceğime inanıyorum"

Yurthaber 16-12-2021 11:56

Böylesini daha önce görmediniz! Piyona çalarak sahibinden yemek isteyen köpek sosyal medyada viral oldu

Kedi ve köpeklerin en sevimli halleri sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çeken konular arasında yer alıyor. Çoğu kullanıcı canı sıkkın ya da morali bozuk olduğunda genellikle sevimli dostlarımızın videolarıyla eğlenmeyi tercih ediyor.

Trend 15-10-2021 14:11

Otizmli Azat piyanodaki yeteneğiyle şaşkına çeviriyor: Fazıl Say bir yerde Azat'la karşılaşsa, elinden tutsa diye hayal kuruyorum

Piyano ve klasik müziğe olan tutkusunun keşfedilmesinin ardından hayatını müzik ile şekillendirmeye karar veren 17 yaşındaki otizmli Azat Çalgın, yeteneği doğrultusunda üniversite okuyabilmek için müzisyenlerden destek istiyor. bir kere duyduğu bir parçayı nota bilmesine gerek kalmadan çalabilen Azat'ın annesi, ''Bir müzisyen bir gün bir yerde Azat'ı fark etse. Mesela Fazıl Say bir yerde Azat'la rastlaşsa, Azat'ın elinden tutsa'' diye hayal kuruyorum'' şeklinde konuşuyor.

Haber 12-10-2021 11:37

34. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında 4 el piyano konseri düzenlendi

34. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında 4 el piyano konseri düzenlendi

Yurthaber 28-08-2021 10:13

Konuşamayacağı sanılan otizmli çocuk şiir öğrendi, piyano yeteneğiyle de şaşırttı

"Mutlak perde yeteneği" olarak da bilinen "absolut" kulağa sahip otizmli Elif Ece Türkoğlu, müzik öğretmeninin yeteneğini fark etmesiyle aldığı eğitimin ardından çaldığı piyanoyla, dinleyenleri kendisine hayran bırakıyor - Anne Sibel Türkoğlu: - "Elif Ece çizgi film müziklerini yapmayı hedefliyor. Bu hayali var. Evimizde müzikten başka bir şey yapılmıyor" - Elif Ece Türkoğlu: - "Piyano çalarken mutlu oluyorum"

Yurthaber 06-08-2021 11:14

Otizmli Merve, müzik tutkusuyla hayata sarıldı

Anne Fatma Aydoğdu: - "Kimse 'bir şey olmaz' demesin, çocuklarını yabana atmasın. Bu çocuklar için eğitim çok önemli. Ne kadar erken başlanırsa o kadar çok yol alınır" - Müzik öğretmeni Nilgün Koca: - "Benimle bir şeyler yapmayı seviyor. Merve'nin müzik kulağı çok güzel olduğu için duyduğunu çalabiliyor"

Yurthaber 19-05-2021 11:11

Görme engelli Bager Çalışçı, lalelerin donattığı Muş Ovası’nda piyano resitali verdi

Muş'ta doğuştan görme engelli 9 yaşındaki Bager Çalışçı, lalelerin kırmızıya bürüdüğü Muş Ovası'nda piyanoyla konser verdi. Başta Beethoven olmak üzere birçok sanatçısının eserini çalan Bager, konserini koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanları ve güvenlik güçlerine armağan etti.

Trend 04-05-2021 10:58

Türk piyanistler 11 yaşındaki Nisan ile 10 yaşındaki İrfan, Romanya merkezli yarışmada birincilik elde etti

Çevrim içi düzenlenen etkinlikte Türkiye, Romanya, Portekiz, İspanya, Fransa, Macaristan ve Moldova'dan 120 katılımcı yer aldı - Kendi yaş gurubunda birinci olan 11 yaşındaki Nisan Öksüz: - "3 gün sonra doğum günüm. Aldığım birincilik erken doğum günü hediyesi oldu"

Yurthaber 12-04-2021 10:37

Okuma yazmayı 4 yaşında öğrendi, 8 yaşında piyanoda adını dünyaya duyurdu

Gaziantepli Hamit Erdem Özpolat, ailesi tarafından "canı sıkılmasın" diye yönlendirildiği piyanoda 2 yıl gibi kısa bir sürede 7 uluslararası ödül aldı - Özpolat: - "Kendime Martha Argerich ve Lang Lang'ı örnek alıyorum. Onlar gibi dünyaca ünlü bir piyanist olmak istiyorum. Bunun hayalini kurmak bile çok hoşuma gidiyor" - Piyano eğitmeni Renata Popovych Çavdar: - "Hamit, absolut kulağa sahip. Bu kulağa çok az sayıda, çok nadiren sahip insanlarla karşılaşabiliyoruz"

Yurthaber 05-04-2021 11:22

Kahramanmaraş'ta otizmli genç piyanist yaya geçidinde piyano çaldı

Kahramanmaraş'ta otizmli genç piyanist yaya geçidinde piyano çaldı

Yurthaber 02-04-2021 12:03

Fedakar anne birlikte müzik eğitim aldığı otizmli oğlunu güzel sanatlar lisesine hazırlıyor

Oğlu için kendi kendine nota ve org çalmayı öğrenen Türkan Esenoğlu, birlikte sahneye çıkmanın hayalini kuruyor - Anne Esenoğlu: - "Oğlumu güzel sanatlar lisesi sınavlarına hazırlıyorum. Son bir aydır çok sevdiği müzik eğitmeni Orçun Berrakçay'dan haftada iki gün eğitim almaya başladı. Derslere oğlumla birlikte ben de katılıyorum. Eve gelince öğrendiklerini beraber tekrarlıyoruz" - İzmir Demokrasi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Orçun Berrakçay: - "Türkan hanım profesyonel anlamda daha önce hiç müzik eğitimi almamasına rağmen oğlu için müzikle ilgilenmeye başlamış. Onun sayesinde Kerem'in başarısı arttı"

Yurthaber 01-04-2021 11:03

Aydın'da yaşayan 7 yaşındaki Derin, çevrim içi düzenlenen uluslararası piyano yarışmasında 1. oldu

Aydın'da yaşayan 7 yaşındaki Derin, çevrim içi düzenlenen uluslararası piyano yarışmasında 1. oldu

Yurthaber 17-03-2021 12:49

Gaziantepli 8 yaşındaki Meriç piyanoyla adını dünyaya duyurmaya başladı

Yaklaşık 1,5 yıl önce müzik öğretmeninin tavsiyesiyle piyano eğitimlerine başlayan 8 yaşındaki Meriç Dermircioğlu, kısa sürede Rusya, İspanya ve ABD'de katıldığı yarışmalardan 4 madalya kazandı - Dermircioğlu: "Müzik ve piyano benim hayatımda hep var olsun istiyorum. Yarışmalara katılırken çok yorulduk ama sonucunu elde ettik. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarıma devam edeceğim"

Yurthaber 12-03-2021 11:11

Gaziantepli 8 yaşındaki Meriç piyanoyla adını dünyaya duyurmaya başladı

Yaklaşık 1,5 yıl önce müzik öğretmeninin tavsiyesiyle piyano eğitimlerine başlayan 8 yaşındaki Meriç Dermircioğlu, kısa sürede Rusya, İspanya ve ABD'de katıldığı yarışmalardan 4 madalya kazandı - Dermircioğlu: "Müzik ve piyano benim hayatımda hep var olsun istiyorum. Yarışmalara katılırken çok yorulduk ama sonucunu elde ettik. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarıma devam edeceğim"

Yurthaber 12-03-2021 11:11

Karlsruhe Müzik Üniversitesini tam puanla kazanan 15 yaşındaki İzmirli piyanist Nehir başarısının sırrını anlattı:

"Tüm dünya pandemi nedeniyle birçok alanda durmuşken ben tam aksine bu hedefe ulaşmak için çalışmalarımı daha da artırdım, sıkı şekilde sınavlara hazırlandım" - "Heyecanla sınav sonuçlarını bekledim ve resmi sonuçlar açıklandığında üniversiteye kabul edildiğimi öğrendim. Gerçekten büyük sevinç yaşadım. Çünkü bu aslında 4 yaşımdan bu yana piyano ve müzik için verdiğim emeklerin bir ödülüydü"

Yurthaber 04-03-2021 11:09

Barış Manço hayranı görme engelli Ümit'in hayali müzik öğretmeni olmak

Piyano tutkunu görme engelli Ümit Ekrem Mikyas, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünün yetenek sınavlarını başarıyla geçerek müzik öğretmenliği bölümüne kaydını yaptırdı - Barış Manço'nun tüm eserlerini piyanoyla icra edebilen Ümit, tecrübelerini öğretmen olduktan sonra öğrencileriyle paylaşmak istiyor

Yurthaber 16-09-2020 11:15

Barış Manço hayranı görme engelli Ümit'in hayali müzik öğretmeni olmak

Piyano tutkunu görme engelli Ümit Ekrem Mikyas, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünün yetenek sınavlarını başarıyla geçerek müzik öğretmenliği bölümüne kaydını yaptırdı - Barış Manço'nun tüm eserlerini piyanoyla icra edebilen Ümit, tecrübelerini öğretmen olduktan sonra öğrencileriyle paylaşmak istiyor

Yurthaber 16-09-2020 11:15

Barış Manço hayranı görme engelli Ümit'in hayali müzik öğretmeni olmak

Piyano tutkunu görme engelli Ümit Ekrem Mikyas, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünün yetenek sınavlarını başarıyla geçerek müzik öğretmenliği bölümüne kaydını yaptırdı - Barış Manço'nun tüm eserlerini piyanoyla icra edebilen Ümit, tecrübelerini öğretmen olduktan sonra öğrencileriyle paylaşmak istiyor

Yurthaber 16-09-2020 11:15

Yok böyle kedi! Acıktığını piyano çalarak haber veriyor

ABD'de yaşayan bir ailenin sahiplendiği tekir kedi, acıktığını ya da kumunun temizlenmesi gerektiğini piyano çalarak haber veriyor. Kedinin sahibi Kate Nyx, 'Yavruyken kabına sığmazdı, sonradan kaotik bir beyefendiye dönüştü' dedi.

Haber 14-08-2020 12:10

Evden çıkamayınca salatalık ve havuçtan piyano düzeneği kurdu

Eskişehir'de koronavirüs nedneiyle evden çıkamayan 7 yaşındaki Ege Yılmaz, çeşitli teknolojik aletler ve bilgisayar programı yardımıyla havuç ve salatalıklardan tuş yaparak piyano düzeneği tasarladı.

Haber 11-05-2020 13:53

Ödüllü küçük piyanist büyük hedeflere ulaşmak istiyor

Gaziantep'te, ailesinin yönlendirmesiyle iki yıl önce piyona dersleri almaya başlayan 9 yaşındaki Evrim Eren, katıldığı uluslararası yarışmalarda elde ettiği derecelerle kendisine güvenenleri yanıltmadı - Evrim Eren: - "Fazıl Say gibi olmak istiyorum. İleride de yurt dışında konserler vermek istiyorum"

Yurthaber 20-03-2020 11:12

Üniversitenin koridorlarında "İki devlet bir millet"in ezgileri yankılanıyor

Sanatlarını sürdürmek için Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini tercih eden Azerbaycanlı öğretim üyeleri, ülkelerinde edindikleri müzik bilgisi ve sevgisini öğrencilerine aşılıyor - Prof. Dr. Nigar Askerova: - "Almanya'ya gitseydim, ABD'ye gitseydim, hem dil hem din farklılığı duyardım. Burada hem dinimiz hem dilimiz bir" - Doç. Dr. Ganire Hüseynova: - "Avrupa'nın başka ülkelerine de gidebilirdik ama Türk milletimize gidelim dedik, Atatürk'ün Türkiye'sine bu fikirle geldik" - Doç. Dr. Afak Caferova: - "Azerbaycan benim vatanım, toprağım. Burası da bize vatan gibi geliyor"

Yurthaber 09-03-2020 11:12

"Kusursuz kulak" Bager, hayalini kurduğu müzik okuluna girmek için çalışıyor

Muş'ta duyduğu sesleri notaya dökebilme yeteneğine sahip 8 yaşındaki engelli görme Bager Çalışcı, kendi çabasıyla braille alfabesi ve nota sistemini öğrenen babası Mehmet Çalışcı ile haziranda yapılacak Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlkokulu yetenek sınavına hazırlanıyor - Bager Çalışcı: - "Mozart, Beethoven, Sebastian Bach gibi ünlü piyanistlerin yolundan gitmek istiyorum"

Yurthaber 04-03-2020 11:17

Müzik şehri Kırşehir'de piyano ve kemana ilgi artıyor

Müzik şehri Kırşehir'de piyano ve kemana ilgi artıyor

Yurthaber 26-02-2020 12:34

Uluslararası Bursa Piyano Festivali başladı

Festival için 25 şehir ve 6 ülkeden 250 piyano sanatçısı kente geldi

Yurthaber 29-01-2020 18:24

Çocukken tuşlarından etkilendiği piyanonun virtüözü oldu

Anaokulunda gördüğü piyanonun tuşlarından etkilenerek müzikle tanışan genç piyanist Berkay Özkan, piyano virtüözü olarak uluslararası alanda da adını duyurmaya başladı - Piyanist Özkan: - "Güzel ve önemli işler yapmak isteyen insanların ortak noktaları çok çalışmaları. Genç arkadaşlarımız başarı elde etmek istiyorsa çok çalışmaları gerekiyor"

Magazin 04-01-2020 12:06

Tekirdağ'da "Gülsin Onay Piyano Günleri" başladı

Tekirdağ'da "Gülsin Onay Piyano Günleri" başladı

Yurthaber 22-12-2019 21:35

"Rhapsody Adana Piyano Festivali ve Yarışması" 16-20 Mart'ta yapılacak

"Rhapsody Adana Piyano Festivali ve Yarışması" 16-20 Mart'ta yapılacak

Magazin 28-11-2019 12:47

Piyanonun "altın kızı" Nil Göksel, Viyana'dan birincilikle döndü

Piyanonun "altın kızı" Nil Göksel, Viyana'dan birincilikle döndü

Magazin 27-11-2019 15:26

20'nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali

Ünlü piyanist İdil Biret festivalde sahne aldı

Yurthaber 23-11-2019 17:27

İTO Başkanı Avdagiç: "Kapalıçarşı, doğru yönü gösteren şaşmaz bir pusuladır"

"Geçmişten Geleceğe Kapalıçarşı" adlı çalışma, Tuluyhan Uğurlu'nun piyano resitalinin de yer aldığı etkinlikle tanıtıldı - İTO Başkanı Şekib Avdagiç: - "'Geçmişten Geleceğe Kapalıçarşı'da tarihçiden sosyoloğa, iktisatçıdan edebiyatçıya kadar birçok yazarımızın uzmanlık alanlarından Kapalıçarşı'ya bakışlarını aksettiriyoruz" - Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş: - "558 yıldır kültür, tarih ve ticaretin harmanlandığı eşsiz bir yer olan Kapalıçarşı, İstanbul'un, ülkemizin ve dünyanın en önemli simgelerinden biridir"

Finans 18-11-2019 10:34

20'nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali başladı

Festivalin açılışında Barbaros Büyükakkan ve Symphonic Project sahne aldı

Yurthaber 17-11-2019 15:29

20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'ne doğru

Barbaros Büyükakkan konseriyle 16 Kasım'da başlayacak festival kapsamında Selim Bölükbaşı, İdil Biret, Diego Valdivia, Kerem Görsev ve Evgeny Grinko sanatseverlerle buluşacak

Yurthaber 11-11-2019 17:59

Gaziantepli Beren'den piyanoda uluslararası başarı

Yaklaşık 4 yıl önce piyano eğitimi almaya başlayan 9 yaşındaki Beren Zehra Güllü, İspanya'da düzenlenen Stars At Tenerife Uluslararası Müzik Yarışması'nda birincilik elde etti - Katıldığı ilk uluslararası yarışmada birincilik kazanan Beren Zehra Güllü: - "Sonuçlar açıklanınca çok mutlu oldum. Kendime güvenim daha da arttı. Keman eğitimi de almaya başlayacağım. Ünlü bir piyanist olmayı düşünüyorum" - Beren'in piyano eğitmeni Katryna Klymenko: - "Bu yarışma Beren'in üzerine başka bir sorumluluk getirdi. Beren'in bu yükü kaldıracağına inanıyorum"

Yurthaber 06-11-2019 11:12

Gaziantepli Beren'den piyanoda uluslararası başarı

Yaklaşık 4 yıl önce piyano eğitimi almaya başlayan 9 yaşındaki Beren Zehra Güllü, İspanya'da düzenlenen Stars At Tenerife Uluslararası Müzik Yarışması'nda birincilik elde etti - Katıldığı ilk uluslararası yarışmada birincilik kazanan Beren Zehra Güllü: - "Sonuçlar açıklanınca çok mutlu oldum. Kendime güvenim daha da arttı. Keman eğitimi de almaya başlayacağım. Ünlü bir piyanist olmayı düşünüyorum" - Beren'in piyano eğitmeni Katryna Klymenko: - "Bu yarışma Beren'in üzerine başka bir sorumluluk getirdi. Beren'in bu yükü kaldıracağına inanıyorum"

Magazin 06-11-2019 11:12

Sokağa terk edilse de "parmakları"yla başarıya koştu

Henüz 3 yaşındayken sokağa terk edilen ve çöp konteynerinin yanında bulunduktan sonra kangren olan sağ ayak parmakları kesilen çocuk, devletin koruması ve şefkatli insanların desteğiyle sürdürdüğü yaşamında eşine az rastlanabilecek bir başarı hikayesine imza attı - Sağlık personelinin "Muhammed Güzel" ismini verdiği ve desteksiz yürümeyi 10 yaşında öğrenebilen çocuk, piyanodaki yeteneğini konservatuvara taşıdı - Müziğin yanında yüzmeyle de ilgilenen Güzel, katıldığı müsabakalarda 28 madalya kazandı - Adnan Menderes Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 1. sınıf öğrencisi Muhammed Güzel: - "Mücadele etmem gerekiyordu. Düştüğüm yerde kalsaydım buralara kadar gelemezdim"

Haber 17-10-2019 11:07

Sokağa terk edilse de "parmakları"yla başarıya koştu

Henüz 3 yaşındayken sokağa terk edilen ve çöp konteynerinin yanında bulunduktan sonra kangren olan sağ ayak parmakları kesilen çocuk, devletin koruması ve şefkatli insanların desteğiyle sürdürdüğü yaşamında eşine az rastlanabilecek bir başarı hikayesine imza attı - Sağlık personelinin "Muhammed Güzel" ismini verdiği ve desteksiz yürümeyi 10 yaşında öğrenebilen çocuk, piyanodaki yeteneğini konservatuvara taşıdı - Müziğin yanında yüzmeyle de ilgilenen Güzel, katıldığı müsabakalarda 28 madalya kazandı - Adnan Menderes Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 1. sınıf öğrencisi Muhammed Güzel: - "Mücadele etmem gerekiyordu. Düştüğüm yerde kalsaydım buralara kadar gelemezdim"

Yurthaber 17-10-2019 11:06

Nino Gvetadze, Gedik Filarmoni Orkestrası ile konser verecek

Nino Gvetadze, Gedik Filarmoni Orkestrası ile konser verecek

Haber 14-10-2019 14:44

12 yaşındaki piyanist yeni ödüller peşinde

Piyanist İdil Atlıer: - "4-5 yaşlarındayken babam bana küçük küçük şeyler öğretmeye başladı. Babamla çalışmalarımda çok mutlu oluyordum. Tabii ilerledikçe babam daha da yanımda olmaya başladı. Bu beni çok mutlu ediyor çünkü babamla çalışmak çok güzel bir his. Bence ailemde sanat eğitimi almış iki insanın olması çok güzel" - "Yarışmalar beni çok heyecanlandırıyor ve yarışmalardan sonra ödül alınca çok mutlu oluyorum. Bu beni gururlandırıyor. İlerde konser piyanisti olmak istiyorum. Beethoven, Debussy, Chopin, Bach ve Czerny'nin bestelerini çalabiliyorum" - Levent Atlıer: - "İdil'i pusetle gezdirirken sokakta bir köpek havladığı, bir kuş öttüğü zaman aynı sesi çıkarıyordu. Bu onun kulağının iyi olduğunun göstergesiydi" - "Doğru tekniklerle başlayan çocukların, ilerde bazı nedenlerle ara verseler bile yine kaldığı yerden düzgün devam edebileceğini düşünüyorum"

Haber 14-10-2019 11:12

Evgeny Grinko Samsun'da konser verecek

Evgeny Grinko Samsun'da konser verecek

Yurthaber 09-10-2019 17:11

Evgeny Grinko Samsun'da konser verecek

Evgeny Grinko Samsun'da konser verecek

Haber 09-10-2019 17:09

Fazıl Say piyano resitali verdi

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, "ENKA Kültür Sanat 31. Yıl Müzik Buluşmaları" kapsamında müzikseverlerle buluştu

Haber 08-10-2019 22:34

Küçük piyanist Doğu'nun büyük hedefi

Aydın'da 8 aylık piyano eğitimiyle Almanya'da düzenlenen uluslararası yarışmada kategorisinde ikinci olan 8 yaşındaki Doğu Balyemez, Bulgaristan'da düzenlenecek yarışmada "en iyi" olmayı hedefliyor - Doğu Balyemez: - "Önemli olan çok çalışmak. Ben her gün çalışıyorum. Bazen yoruluyorum. Ama böyle çalışa çalışa ilerliyorum"

Haber 03-09-2019 11:26

Küçük piyanist Doğu'nun büyük hedefi

Aydın'da 8 aylık piyano eğitimiyle Almanya'da düzenlenen uluslararası yarışmada kategorisinde ikinci olan 8 yaşındaki Doğu Balyemez, Bulgaristan'da düzenlenecek yarışmada "en iyi" olmayı hedefliyor - Doğu Balyemez: - "Önemli olan çok çalışmak. Ben her gün çalışıyorum. Bazen yoruluyorum. Ama böyle çalışa çalışa ilerliyorum"

Yurthaber 03-09-2019 11:25