HABER

PKK için çözüm süreci bir taktik!

Terör ve güvenlik uzmanı Mahmut Akpınar Türkiye'deki çocukların, Irak'ta silah eğitimi alıp Suriye'ye gönderildiğini söyledi.

PKK için çözüm süreci bir taktik!

Terör ve güvenlik uzmanı Mahmut Akpınar Türkiye'deki çocukların, Irak'ta silah eğitimi alıp Suriye'ye gönderildiğini söyledi.


Türkiye'den devşirilen çocukların Suriye'ye götürülerek savaştırıldığını belirten Terör ve güvenlik uzmanı Akpınar, PKK'nın taktik icabı Türkiye'deki çözüm sürecine girdiğini, sonraki adımda sınırdan Türkiye'ye saldırılar olabileceğini ifade etti.


PKK'nın Suriye kolu PYD ile ilgili çarpıcı bir iddia gündeme geldi. Terör ve güvenlik uzmanı Doç. Dr.Mahmut Akpınar, KCK'nın, son dönemde Türkiye'deki çalışmalarını hızlandırdığını söyledi.


PKK'ya katılımın arttığı yönünde bilgi aldığını söyleyen Akpınar, "Son 3-5 ay içerisinde çok sayıda gencin örgüte katıldığı bilgisini alıyoruz. PKK'ya katılım sayısının, örgütün en parlak olduğu dönemlerden dahi 3-4 kat daha fazla olduğunu öğrendik" diye konuştu.


TAKTİK İCABI

Akpınar, örgütün çözüm sürecinden elde ettiği kazançlardan birisinin de, Suriye'de fiili durum oluşturmak olduğunu kaydetti.


PKK'nın taktik icabı Türkiye'deki çözüm sürecine girdiğini ileri süren Akpınar, "Çözüm sürecini planlayan daha büyük iradeler, bütün tabloları masaya yatırarak bir plan yaptı. Suriye'ye ağırlık vermek için Türkiye'de böyle bir sürece girildi. Türkiye'de çatışmasızlık ilan edilirken, Suriye'de fiili bir yapı kotarıldı.


Ama bu arada da Türkiye'nin içinde KCK dediğimiz yapılanma hızla çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye'den devşirilen çocuklar, Kuzey Irak üzerinden Suriye'ye götürülüyor. Savaşa giriyorlar" ifadelerini kullandı.


PKK KAMPLARI SURiYE’DE

PYD’nin Suriye'de 7-8 eğitim kampı açtığını aktaran Akpınar, "Sonraki adımda sınırdan Türkiye'ye saldırılar olabilir. Burası militan üreten ve Türkiye'ye ihraç eden bir bölge haline gelecek. En büyük hata güvenlik tedbirlerini elden bırakmak oldu” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön