HABER

PKK sempatizanları dernek bastı

Adana'da, 200 kişilik grubun, bir derneğe düzenlediği bıçak, taş ve sopalı saldırıda 10 dernek üyesi yaralandı.

PKK sempatizanları dernek bastı

Olay, merkez Seyhan ilçesindeki Barbaros Mahallesi Eminağa Caddesi üzerinde lastik yakarak yolu trafiğe kapatan PKK terör örgütü yandaşları ile Toplumsal Dayanışma ve Şura Derneği (Şura-Der) üyeleri arasında gerginlik yaşandı. Bunun üzerine bir grup gösterici, aynı cadde üzerindeki dernek binasına taşlı, sopalı ve bıçaklı saldırıda bulundu. Saldırıda, Mustazaflar ile Dayanışma Derneği Adana Şube Başkanı Abdulkadir Turgay ile Şura-Der üyeleri Mesut Talhan, Hüseyin Güney, Kasım Karayel, Ali Güneş, Bedir Çiftçi, Celal Çetin ve Hasan Süslü taş ve sopalarla, Zekeriya Yeniay ve Regaip Karacan ise bıçakla yaralandı.

Olay yerine gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlü ve Çevik Kuvvete bağlı ekipler, grupları dağıtırken, yaralılar ambulanslarla Adana'daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, derneğe saldıran guruptan da 15'e yakın kişinin yaralı olduğu ileri sürüldü.

Dernek başkan yardımcısı Velit Demir (28), yaptığı açıklamada, yaklaşık 400 kadar kişinin demir sopalar ve taşlarla kendilerine saldırdığını öne sürdü. Demir, "Araçlarımızı, güvenlik kameralarımızı, camlarımızı kırdılar. Terör örgütü PKK yanlısı slogan atarak küfür ettiler ve emniyet güçleri gelinceye kadar bu böyle devam etti. Bazı arkadaşlarımız yaralandı. Yapılan bu kadar sağduyu çağrılarına rağmen bazı işgüzar insanlar toplumun huzurunu bozmak istiyor. Biz sağduyu çağrılarına devam edeceğiz." dedi.

Bu arada, bölgedeki ara sokaklarda yasa dışı gösteri yaptıkları belirlenen 9 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Emniyet güçleri, olayların yeniden başlamasını engellemek için bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler