PKK şüphelisi, Yunanistan'a kaçarken yakalandı

EDİRNE'nin Meriç ilçesinde yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçme hazırlığında olan 1'i PKK/KCK üyeliğinden aranan 3 kişi, sınır birliği askerlerince 1'inci Derece Askeri Yasak Bölge'de yakalanarak, gözaltına alındı.

Ünsal YÜCEL/MERİÇ (Edirne), (DHA)- EDİRNE'nin Meriç ilçesinde yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçme hazırlığında olan 1'i PKK/KCK üyeliğinden aranan 3 kişi, sınır birliği askerlerince 1'inci Derece Askeri Yasak Bölge'de yakalanarak, gözaltına alındı.
Meriç ilçesine bağlı Seren köyünde sınır birliği askerlerince yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçme hazırlığında olan 3 kişi, 1'inci Derece Askeri Yasak Bölge'de yakalanarak, gözaltına alındı. Jandarma komutanlığı ekiplerine teslim edilen şüphelilerin, 'PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan aranan M.İ. (31), çeşitli mahkemelerde hakkında 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kasten öldürme' ile 'uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama' suçlarından açık dava dosyaları bulunan Ş.H. (24) ve hakkında bir mahkemece 'adli kontrol kararı' bulunan U.B. (31) oldukları belirlendi. Şüphelilerin jandarmadaki sorgularının sürdüğü bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler