PKK'nın bombalı araç eylem planı deşifre edildi

Ağrı İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat birimleri, PKK terör örgütünün yeni bir bombalı araç eylem planını deşifre etti. Örgüt üyelerinin toprağa gömdüğü 50'şer kiloluk 33 torbada, toplam bin 650 kilogram amonyum nitrat gübre ele geçirildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan açıklamaya göre; Kuzey Irak'ta 5 terörist etkisiz hâle getirildi.

PKK'nın bombalı araç eylem planı deşifre edildi

İstihbari çalışmalar kapsamında, PKK'lı teröristlerce kullanılabilecek sığınak, barınak ve malzemelerin tespiti ile imha edilmesi amacıyla, Ağrı Dağı derinliklerindeki Eliköy mevkiinde 'Şehit Uzman Jandarma 11'inci Kad. Çavuş Mehmet Bolat 17-33 Operasyonu' düzenlendi. Operasyon kapsamında arama yapan jandarma ekipleri, dün, dere yatağına gömülü halde, 33 torba ile 30 ve 60 kiloluk birer boş bidon buldu. Yapılan incelemede, 50'şer kiloluk torbalarda bombalı eylemler için kullanılacağı değerlendirilen, toplam bin 650 kilogram amonyum nitrat gübre ele geçirildi.

Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda, ele geçirilen söz konusu malzemeler de parmak izi alma işlemleri tamamlandıktan sonra olay yerinde imha edildi.

KUZEY IRAK'TA 5 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan açıklamaya göre; Kuzey Irak'ta 5 terörist etkisiz hâle getirildi.

TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak kuzeyinde bulunan bölücü terör örgütüne ait hedeflerin etki altına alınmasına devam edilmektedir. Alınan anlık istihbarat ve keşif/gözetleme vasıtaları ile Irak Kuzeyi Zap bölgesinde, hudut hattındaki karakol ve üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik 14 Kasım 2017’de icra edilen hava harekatında silahlı 5 terörist etkisiz hâle getirilmiş, bölücü terör örgütü tarafından kullanılan 4 mağara ve muhabere/iletişim tesisleri imha edilmiştir.

2 KASIM'DA DA BOMBALI ARAÇ TESPİT EDİLMİŞTİ

Ağrı Dağı'nda faaliyet gösteren PKK'lı teröristlerin şifreli görüşmelerinde yoğunlukla bahsedilen 'tüp' ve 'gübre' sözcüklerini deşifre eden istihbarat birimleri, örgüt üyelerinin kısa zaman içerisinde bombalı araç eylem gerçekleştirme arayışı içerisinde olduğunu saptadı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, geçen 2 Kasım'da Ağrı Dağı'nda bomba yüklendiği tespit edilen aracı, Hallaç Köyü yakınlarında durdurdu. Çaresiz kalan teröristler, aracı boş arazide patlatmak zorunda kaldı. Patlama neticesinde hiçbir personel yaralanmadığı gibi zayiat da meydana gelmedi ve terör örgütü üyelerinin bombalı araç eylemi operasyonla başarısızlığa uğratıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
etkisiz hale getirildi ifadesini sevmiyorum,yerine yok edildi ve gebertildi gibi ifadeler daha sakinleştirici ,masum kamuoyu vicdanı için daha ferahlatıcı ve teröristlere katılıma yeltenenler için caydırıcı
Kırk yıldır her gelen zihniyet,kök söküyor,vuruyor,kesiyor,bitiriyor ayrıldığı zamanda biz yanlış değerlendirmişiz deyib geçiyor.Ülkenin bütün paralarının yabanci ülkelerde aldıkları silahlara vererek her gelen köşeyi dönüb sorunda ortada biraz daha büyümüş bir şekilde öylecekaliyor.Lütfen artık bu sorunu kişiselleşmeden çıkarıb bu ülkeye birlikte yaşamanın yolarını ve insanca yaşama hukukunu kuralım,artık yeter bu öldürmekten ,ölmekten.ırkçı ve kinci dinci bir kesimin egolarını tatmin etmek için artık kimse ölmesin daha güzel ve daha adaletli bir gelecek için heb beraber diyelim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler