PKK’nın telsizleri hala faaliyette!

Güvenlik birimleri, Karadeniz, Kahramanmaraş ve Amanoslar’daki PKK gruplarının kullandığı telsizlerin sustuğunu ancak diğer grupların yerlerinden ayrılmadığını ortaya çıkardı.

 PKK’nın telsizleri hala faaliyette!

Hükümetin başlattığı çözüm süreci çerçevesinde silahlı gruplarının tamamının sınırdışına çekilmesi beklenen PKK’nın yurtiçindeki üç grubunun sessizliğe büründüğü, diğer grupların ise faaliyetlerine devam ettiği belirlendi. PKK’yı yakından takip eden güvenlik birimleri, Karadeniz, Kahramanmaraş ve Amanoslar’daki PKK gruplarının kullandığı telsizlerin sustuğunu ancak diğer grupların henüz yerlerinden ayrılmadığını ortaya çıkardı.

Telsiz frekansları izleniyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çözüm süreci çerçevesinde PKK’nın henüz yüzde 20’sinin sınırdışına çekildiği yönündeki açıklamaları güvenlik birimlerinin teknik sistemlerle yaptığı tespitlerle de kanıtlandı.
Milliyet’in aldığı bilgilere göre, çözüm sürecinin ilk aşamasında yapılan görüşmelerde PKK’nın Türkiye içindeki silahlı gruplarını yurtdışına çıkaracağını açıklamasıyla birlikte, güvenlik birimleri daha önce yerleri bilinen gruplara yönelik teknik takip çalışmalarına ağırlık verdi.
Bu çalışmalar çerçevesinde, güvenlik birimleri, askeri terminolojide “kestirme” olarak tanımlanan telsiz frekanslarının koordinatlarının tespit edilerek izlenmesi uygulamasına başladı. Çözüm sürecinin başından itibaren özellikle örgütün yönetim kadrosunun bulunduğu Kuzey Irak’taki Kandil Dağı’ndan yurtiçindeki silahlı gruplara yönelik gönderilen telsiz talimatlarını takibe alan güvenlik birimleri, aynı zamanda örgüt yönetiminin “saha” olarak adlandırdığı Türkiye’deki grupların kendi aralarındaki telsiz görüşmelerini izlemeye başladı.
Bu izlemeler sırasında, örgüt yönetiminin verdiği talimatların içeriğinin yanısıra telsiz görüşmelerinde kullanılan telsiz frekansları da güvenlik birimlerince mercek altına alındı.

Alanları boşaltmamışlar
Kestirme yöntemiyle, örgütün telsiz haberleşmesinde kullandığı frekanslarla grupların bulunduğu coğrafyanın harita koordinatlarını belirleyen güvenlik birimleri, yoğunlukla Güneydoğu Anadolu Bölgesi kırsalında bulunan örgüt kadrolarının henüz alanlarını boşaltmadığını ortaya çıkardı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yönelik telsiz frekansı kestirmelerini izleyen güvenlik birimleri, çözüm sürecinin başından bugüne kadar sadece Karadeniz, Kahramanmaraş ve Amanoslar’daki PKK gruplarının telsizlerinin sustuğunu tespit etti.
Yapılan araştırmalarda, Karadeniz grubunun Tunceli’ye, Kahramanmaraş kırsalındaki grubun Diyarbakır kırsalına geçiş yaptığı değerlendirilirken, diğer bölgelerdeki telsiz görüşmelerinden yapılan kestirmelerle grupların mevcuk konumunu koruduğu anlaşıldı.
Erdoğan’ın bu kapsamdaki açıklamalarını doğrulayan gelişmelerle ilgili güvenlik birimlerince hazırlanan bir değerlendirme raporunun devletin üst yönetimine sunmulduğu öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
BU İŞİN BİTECEĞİNE KİMSE İNANMIYOR.BU AÇILIM OLAYI GÜNDEM YARATMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL.KİMSE KİMSEYİ ALDATMASIN BENİM KÜRT VE DOĞULU VATANDAŞLARIMLA BİR SORUNUM YOK SORUN DEVLETİ YÖNETENLERDE.CAHİL VE KÜRT MİLLİYETÇİLERİN OYUNU ALMAKTAN BAŞKA BİR DERTLERİ YOK.AÇILIMLA İLGİLİ ŞUNU SÖYLEMEK EN UYGUNU OLUR.KENDİLERİ ÇALIP KENDİLERİ OYNUYOR SİYASİLER.MEMLEKETİMDE AKARYAKIT ALMIŞ BAŞINI GİTMİŞ PAHALLILIK DİZ BOYU ENFLASYON YOK YALANI BALON UÇURUR GİBİ UÇURULMUŞ.VATANDAŞ AÇ İŞSSİZ VEYA 800 TL YE MAHKUM EDİLMİŞ YENİ TÜREYEN ZENGİNLER DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE GÖRÜLMEYEN BİR HIZLA ÇOĞALMIŞ.
Telsiz konuşmalarının yerlerine biliyordunuz . Neden PKK yı bitirmediniz elinizde silah mı yoktu.
ERDOĞAN IN DEĞER VERDİĞİ PKK BU İŞTE. SATILMIŞ NAMUSSUZLAR. BUNU ERDOĞAN BAŞINDAN BERİ BİLİYORDU. MAKSADI O BÖLGELERDE TÜRKİYE KÜRDİSTANINI KURDURMAK. ÇÖZÜN SÜRECİ BAHANE. MAKSAT PKK YA MÜHİMMAT VE ELEMAN TAKVİYESİ YAPACAK ZAMANI KAZANDIRMAKTI. PKK ARTIK SİLAHLI HELİKOPTER VE TANK KULLANMAYA BAŞLAYACAK VE SUÇLU SURİYE OLACAK. SURİYEDE OTORİTE BOŞLUĞU VAR, BUNLAR SURİYE ORDUSUNDAN TEMİN EDİLEN SİLAHLAR DENİLECEK.
ne sanmıştınız ki. terör biter diye aklınızdan geçirmeyin. bu adamlar daha da güçlü olarak ortaya çıkacaklar emin olun.
telsizlerin susmasına aldanmayalım kontrol etmeden kesinlikle çıktıklarına inanmayalım bunların inanılacak hiçbirşeyleri olamaz.
Arkadaşlar SAÇMALAMAYIN.Pkk öyle bir kereden binlerce militanını dışarı çekmez.Yarın öbür gün Allah vatanımıza göstermesin bir terslik durumunda adamlar kendilerini savaşa hazırlıyor ve bence bunlar daha da güçlendiler.Çünkü hep tvde duyuyoruz 5-6 ay içerisinde binlerce genç gitmiş.Umarız Bir Daha Gençler Ölmez .(Amin)
hımmm onlar gitsin siz girin öylemi varmı büyle salata sizin niyetiniz belli zaten onlar gitsin bizde yerlerini kapalım çüzüm süreci bahane herkesi kendiniz gibi ahmak sandınız.tühhh reziller
sizin onları izlediğinizi onlar sizden daha iyi biliyor merak etmeyin sizler boş mağara ve dağları izlerken onlar yapacaklarını gene yapıyor ha bunları sizde biliyorsunuz fakat AMERİKA izin vermediği için sadece izlemek ve dinlemekle yetiniyorsunuz hani silahlarını bırakıp terk edeceklerdi karşı tarafta sistemli bir şekilde örgütleniyorlar bu kansızlar inşallah toplu saldırıya geçmezler siz izlemede kalın
nedense bu habere hiç yalanlama yada bir bahane uyduran bi yorum göremedim,bikaç abone yövmiyeci yorumcu vardı her sayfada yırtık dondan çıkar gibi çıkıp hiç yorum yapmadan sadece yapılan yorumları yalanlayan,yani hiç akp yandaşları bu haberle ilgilenmemiş,geleselrde ne yazacaklar acaba ne bahaneler üretecekler,bunlarada işlerine gelen bikaç ayet yazardı bu din simsarları,mısır suriye olsa sinek gibi alayı burda olurdu,ayetler yazıp din üzerinden politika yaparlardı,zalim karşısında susmak zalime ortak olmaktı hani,nerdesinz,bu ayetler pkk,ya geçerli değil galba,yada pkk zalim değil size göre
şu dönemde çıkmalarını beklemek aptallık ancak yeni silah ve teçhizat stokluyorlardır.rahat rahat harekette ediyorlar nasıl olsa
ayy inanmiyorum :)) bebeler bile gitmediklerini biliyor bu neyın haberi kı:)
UYU TAYYİBİM UYU
SİZE DE İNSAN DİYORLAR, OYSA SİZ ! HİLEKAR VE PUSUDA BEKLEYEN ÖRÜMCEKLERSİNİZ !.. ÇATLAKLARDA YAŞAR , ŞEYTANCA KOMPLOLARIN AĞINI ÖRERSİNİZ. HEP KARANLIKLARDA KOŞAR , GÜN IŞIĞINA LANET OKURSUNUZ. SİZE GÖRE RÜZGAR DA SABIKALI, GÜNEŞ DE...
750.000 lik ordu bu 10.000 teröristi yok edemıyorsa boşuna besliyoz demektır. ki öyle deyıl siler süpürür ama siyasetçıler gaflet ve delalet içinde.şehitimize kelle apo ya sn.deyen bır zıhnıyetten ne beklenır.ordumuz üzerınde operasyon yapıp hakıkı vatan evlatlarını silvriye atmakla bunu kanıtladılar. bu vatana çok emeği geçmiş komutanlar içeride terörıstler dışarıda bu ne yaman çelişkidir.
ne zannediyonuzki hemen gerimi çekilcek bunlar barış denen şeyin olması için ilk önce kampara girip dağıtmak gerek,ha sonra barış süreçleri başlar,pkk yla barış yapsan bile ortada büyük işler dönüyor karapara aklaması ne olcak uyuşturusu mazot insan kaçakçılığını kim yapçak işte bu yüzden barış olmaz ,barış olsada pkk yın yerine başka bir terör örgütü devam eder.k.ırak taki kampları dağıtmadığımız sürece devam eder.tamam belki şehit sayımız fazla olur ama en azından onlardan da olur ve çoğu kaçar yada pişman olup teslim olur korkudan.
farketmez, bu haberin önem değeri yok çünkü hükümetin ve hayranlarının önceliği mısır ve suriye deki radikal sünni guruplar.
Hükumetin gözünü açması lazım mit in iyi gorev yapması güvenlik güçlerimizin teyakkuzda olması gerekir karşımızdaki unutmayalimki bir teror örgütü
PKK'yı terörist listesinden çıkaran AB ve ABD AKP iktidarının icraatları ile PKK terör örgütü yerine tıpkı K.Irak ve Suriye'de kurulan kürt devletinin devamını TC topraklarında'da BOP kapsamında varlığını kabullenmiş görüntüsü veriyor.Sözde çözüm sürecinin ne karşılığında yapıldığını Sn.Başbakan ve ABD dışında kimse bilmiyor ancak resmen kürt devletinin kuruluşu adım adım açıklanıyor.
bu masalları yemeyin türk halkı örgüt 2012 yılından beri telsiz susması yapıyor
çekilmez ya çekilse ne olacak başbakan hangi isteklerini karşılı yacak önce onu açıklasın yuvarlak laflarla halkı kandırmasın...
gunaydın
yalan bunlar. telsize ne gerek var ben amanoslardaki heryeri gezdim kimseyle karşılaşmadım ama her noktada turkcell çekiyo.
Yerli cep iyi ‘gelir’
Diğer Haberler