Polat'ın gözü Lippi'de

G.Saray'da cumartesi günü yapılan seçimlerde rekor oy alarak başkanlık koltuğuna oturan Adnan Polat, sezon sonunda futbolda büyük bir revizyon hazırlığı içerisinde. Polat'ın yapacağı revizyonun 1. maddesi ise teknik adam konusunda olacak.

Alman çalıştırıcı Karl Heinz Feldkamp ile yollarını ayıracak olan G.Saray'ın yeni başkanı, teknik direktör arayışlarına çoktan başladı bile. Listenin bir numarasında ise G.Saray'ın geçmişteki parlak vizyonuna uygun, dünyanın sayılı teknik direktörlerinden biri olan İtalyan Marcello Lippi var.

Yıllık geliri 3.5 milyon Euro ile 4.5 milyon Euro arasında değişen ve şu anda İngiliz kulüplerinin de peşinden koştuğu Lippi'nin G.Saray'a gelmesi zor gibi gözükse de, sarı-kırmızılı yöneticiler İtalyan teknik direktör ile Nisan ayı başında İtalya'da buluşacaklar. Bu konuda gerek Lippi, gerekse menajerinden olumlu yanıt alan G.Saray'ın yeni başkanı Adnan Polat, bu büyük transferi gerçekleştirmek için tüm imkanlarını da zorlayacak. Hatta Polat ve ekibinin kafasında Lippi'nin yardımcılığını yapacak isim bile belli.

DAVALA 2 NUMARA G.Saray yönetimi, geleceği de düşünerek bir genç teknik adamı Lippi ile eğitmeyi planlıyor. Bu isim de şu anda Ümit Milli Takım'ın başındaki Ümit Davala. Davala'nın hem İtalyanca bilmesi hem de başarılı kariyeri onu Lippi'nin yanında staj görmek için ilk sıraya oturtuyor. Kadronun iyi olduğunu ve yapılacak 3 veya maksimum 4 takviyeyle Lippi'nin çalışabileceği bir hale geleceğini düşünen Adnan Polat, Nisan ayının başında İtalya'da yapılacak görüşmede tüm imkanlarını seferber edecek.

Lippi'den gelebilecek olası bir 'ret' cevabına karşı Polat'ın B ve C planları da hazır. Adnan Polat Fransızlar'ın son yıllardaki en yetenekli çalıştırıcısı Didier Deschamps ile de temasa geçti. Bu çalıştırıcıdan da ilk etapta olumsuz bir yanıt almayan Polat eğer Lippi ile anlaşamazsa rotasını alternatif isim olan Deschamps'a çevirecek. C planı ise bir Türk.

AVCI DA LİSTEDE Bu sezon İstanbul Belediye ile başarılı günler geçiren ve 3 Büyükler'e karşı şu ana kadar mağlubiyet almayan Abdullah Avcı da Adnan Polat'ın listesindeki bir diğer isim.