Polemik yaratan projeyle ilgili flaş gelişme! İBB inşaatları durdurdu

Seçimin bitmesiyle birlikte polemiklerin kaynağı olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kayaşehir’de bulunan Başakşehir Şehir Hastanesi’ne ulaşacak yol inşaatlarını durduğu ortaya çıktı. Hastane inşaatı yüzde 90’lara ulaşmasına rağmen hastanenin çevredeki yollara bağlayacak olan yol inşaatları önce yavaşlatıldı sonra da tamamen durduruldu. Duran inşaat çalışmaları nedeniyle Başakşehir ve Kayaşehir halkının çektiği sıkıntı havadan görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Merkezi hükümet bana yardım etmeli, birlikte büyük projeleri bitirmeliyiz” şeklinde açıklamalar yapmasına rağmen tamamlandığında İstanbul’un en büyük hastanesi olacak olan Başakşehir Devlet Hastanesi’nin yol inşaatlarını durdurduğu ortaya çıktı.

Katıldığı bir Televizyon programında açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, “Haziran ayında Başakşehir İlçesinde bulunan Kayaşehir’de yaptığımız hastaneyi açacağız; ancak mevcut İBB yönetimi önceki yönetim tarafından projendirilen hastane çevresinde bulunan yol inşaatlarını durdurdu” açıklamasında bulunmuştu. İnşaatı tamamen duran ve bu nedenle Başakşehir ve Kayaşehir halkını tamamen çileye mahkum eden yol inşaatları havadan görüntülendi. Yol inşaatı nedeniyle kapatılan yollara alternatif bulunmadığını söyleyen vatandaşlar hastane açıldığında ise yaşanacak keşmekeşi tahmin dahi edemediklerini dile getirdiler. Bu arada yolun yapılması planlanan güzergahta çalışma olmadığı için toprak kayması meydana gelmesi bölgeyi iyice içinden çıkılmaz bir çözümsüzlüğe itti. Toprak kaymasının meydana geldiği alanlar ve duran yol çalışmaları bölgedeki keşmekeşi gözler önüne serdi.

"ULAŞIMIMIZ OLDUKÇA ZOR"

Konuyla ilgili olarak bölgede gayrimenkul danışmanlığı yapan Fuat Kesim “ Kayaşehir bölgesinde yapılan yatırımlar bizi oldukça mutlu ediyor. Ancak bu yatırımlar yapılırken kullandığımız alternatif yolumuz kapatıldı. 3 yıldır o yolumuz kapalı. Bunun yüzünden fazladan 7-8 kilometre yol kat ediyoruz, ulaşımımız oldukça zor. Şehrin merkezi olan 1. ve 2. etaba ulaşamıyoruz. Araçları olmayanlar karşı tarafa geçemiyorlar dolmuşlar yolu çok uzatıyor, bu yüzden mağdur durumdayız” ifadelerini kullandı.

İş hayatını 5 yıldır Başakşehir’de yürüttüğünü söyleyen Ayet Aydın ise “Bahçetepe yerleşim yerinin yeni kapısının önünde indiriyorlardı yol açık olduğu zaman. Şimdi yol yapılsa bizim için daha iyi olur hayatımız kolaylaşır. Yolu kapattıklarından sonra başka bir yerde toplu taşımadan inen yaşlı bir amca ile 16 yaşındaki genç öldü. Yolun karşısından geçerken hem insanların hem hayvanların canı tehlikede. Bunun için bir an önce çözüm bulmalarını diliyoruz. Belediyeden çalışan arkadaşlarımıza sürekli bu sıkıntılarımızı söylüyoruz” dedi.

"VATANDAŞ SIKINTI ÇEKSİN DİYE YAPMIYORLAR"

Başakşehir’de esnaflık yapan İrfan Koç ise, ”O yolun yapılmadığını biliyorum. Geçen gün bende karşı tarafa Cuma namazını kılmak için geçtiğimde dolaşarak baya bir sıkıntı yaşadım. Yolun bir an önce yapılıp kullanıma açılmasını isterim. Engel teşkil ediyor bu yolun yapılmaması. Bence vatandaş sıkıntı çeksin diye yapmıyorlar” diye konuştu.

"BİNLERCE İNSAN BU KONUDAN MAĞDUR"

Kapatılan yolların tamamlanmaması kendilerine büyük çile kaynağı olduğunu dile getiren Gayrimenkul danışmanlığı yapan Hasan Hüseyin Kafalı, “ Hastane inşaatı sebebi ile kapatılan bu yoldan dolayı çok mustaribiz. 200 metrelik bir yerden gitmektense 4-5 kilometrelik bir yol kat ediyoruz, çamurun toprağın içinde arabamız kayıyor. Bu ara yolun yapılması çok uzun sürdü. Bu zamana kadar çoktan bu yolu yapmaları gerekiyordu. Bizim için büyük çile, burada oturan binlerce insan bu konudan mağdur” ifadelerini kullandı.

Yolun yapılmadığı için çevrede oturan vatandaşların büyük sıkıntı çektiğini vurgulayan Ahmet Saat, “ Buradaki insanlara bu kadar çile yaptırmasalardı. Ben daha önceleri 2. etapta oturuyordum yol açık olduğu zaman kavşağın oradan minibüsler geçiyordu tabi böylece işe daha hızlı gidip geliyorduk” diye konuştu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
imamoğlu kendini rezil etmeyi bırak artık, kepazeliğe doğru yol alan çalışmaların var. kaybedecek vakti olmayan istanbul için artık bişeyler yap...
Babana söylede adama biraz para versin. Cebindenmi yapıcak.
İstanbul belediyesinin kasasını boşaltanlara da bir çift sözün olmayacakmı mcraen ?
@anilaydogan KRALİÇESİNDEN VE ALMANYADAN ALDIĞI KREDİYİ BEREBERMİ YİYECEKSİNİZ. AYRICA MALİYEDEN HERHANGİ BİR KREDİ BAŞ VURUSU OLMADIĞI AÇIKLANDI HER BOKA KOŞAN TERÖRİSTLERİN KOLUNDA DOLAŞAN TYATROLARINI SAHNELEYEN KİTAPLARINI SATIŞA SUNAN EKREM ÇIKIPTA BANA KREDİ VERMİYORLAR DİYİP BELGELERİNİ SUNACAK KAPASITESİ YOKMU SENCE ÜLKE DIŞINDAN KREDİ ALARAK YAPMAYA ÇALIŞTIĞI ALGIYI KİMSE GÖRMÜYORMU ZANNEDİYORSUNUZ .HİÇ KİMSESİ YOKSA BİLE İŞ BANKASI VE KOÇ BABASI VAR ONDAN NEDEN ALMIYOR SENDE BURADAN MİLLETİ SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞIYORSUN AZICIK AYNAYA BAK VE SALAĞI GÖR
CHP PARTİSİ VE BELEDİYELERİN BU TARİHE KADAR MİLLET İÇİN YAPIP BİTİRDİĞİ VE GÜNDEME GETİRDİĞİ BİR TANE HAYIRLI BİR ŞEY YAZIN KENDİLERİNİN BU ÜLKEYE DAHA YAPIP BİTİRDİĞİ HİÇ BİR ŞEY YOKKEN BU PARTİDEN MEDET UMANLAR VAR NE TUHAF BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ.
daha daha güzel olacak, iyi günlerin istanbul kendi düşen ağlamaz
@beratkartal81 ırkçı faşist akp gelmesinde biz halimizden memnunuz sen otur oturduğun yerde.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler