HABER

Polis aracına saldıranlardan 6'sı tutuklandı

Siirt'te polis aracına molotofkokteyli ve taş attıkları iddiasıyla gözaltında bulunan 9 kişiden 6'sı tutuklandı, 3 kişi serbest bırakıldı.

SİİRT (A.A) Siirt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, 5 Aralık 2009 tarihinde Evren Mahallesi'nde bir polis aracına molotofkokteyli ve taş attıkları iddiasıyla yakalanan ve aralarında BDP Siirt Merkez İlçe Başkanı A.K'nin de bulunduğu 16 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltındakilerden 5'i bir süre önce serbest bırakılmış, 2 kişi ise tutuklanmıştı.

Gözaltı durumları süren 9 kişi ise bugün haklarında düzenlenen dosya ile Siirt Cumhuriyet Savcılığına çıkarıldı. İfadeleri alınan zanlılardan biri serbest bırakılırken, 8 kişi tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme, 8 kişiden 6'sının tutuklanmasına karar verirken 2 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tutuklananlar arasında terör örgütü PKK'nın gençlik yapılandırması olarak nitelendirilen ''Yurtsever Demokratik Gençlik Meclisi'' Siirt sorumlusunun da bulunduğu, BDP Siirt Merkez İlçe Başkanı A.K'nin ise serbest bırakıldığı öğrenildi.

Geri Dön