HABER

Polis bakanların önünde can çekişerek öldü

Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletinde eyalet, sağlık ve çevre bakanlarının bulunduğu konvoya öncülük eden polis konvoyu bombalı ve oraklı saldırıya uğradı.

Polis bakanların önünde can çekişerek öldü

_**Bu görüntüleri 18 yaşından küçüklerin izlemesi sakıncalıdır!

**_

Saldırıda 44 yaşındaki polis memuru R. Vetrivel patlama sonrası motorundan düştü ve bacağı koptu. Saldırganların orakla da yaraladığı polis memuru kanlar içinde olay yerinde uzun süre kameralar ve bakanların önünde can çekişti.

Geçtiğimiz perşembe akşamı Tirunelveli bölgesinde Alwarkuruchi yakınlarında geçmekte olan bakanların konvoyuna öncülük eden polis ekibine bombalı ve oraklı saldırı düzenlendi. Yedi kişi oldukları tahmin edilen saldırganların polislere el yapımı bomba ve oraklarla saldırdıkları açıklandı.
Yerel bir kameramanın çektiği video görüntülerinde olay yerinde bacağı kopmuş şekilde uzun süre ambulans bekleyen polis şefi Vetrivel'in çığlıkları yürek dağladı.

Hint medyasının "İnsanlık ölmüş" başlığı ile verdiği görüntülerde, iki bakan polis memurunun çırpındığı yerden sadece 2-3 metre uzakta araçlarında bekledikleri ve bazı bürokratların da olay anından dakikalar sonra ambulansı aradığı görülüyor. Çevresinden çaresizce çevresinden yardım isteyen Vetrivel, 30 dakika sonra gelen ambulansla hastaneye götürülürken aşırı kan kaybından hayatını kaybetti.

Vetrivel'in, 2004'te öldürülen Tamil terörist Veerappan'ı ölü ele geçiren ekipte yer almış ve bu olayda iki terfi birden aldığı biliniyor. Saldırganların polislere liderlerini öldürdükleri için saldırmış olabilecekleri ihtimali üzerinde duruluyor.

CİHAN

Geri Dön