HABER

Polis gaspcilari yakalandı

İSTANBUL (İHA) - Bağcılar'da bir polis memuru ile kardeşini gasp edip tabancasını alarak havaya ateş açan gaspçılar yakalandı. Zanlıların, aralarında biri gazeteci olmak üzere 7 ayrı gasp ile 1 PTT soygunu gerçekleştirdikleri tespit edildi.

Bağcılar'da polis memuru Mahmut Şeritlioğlu ile kardeşini sopalarla döven ve bıçak çeken saldırganlar paralarını, cep telefonlarını ve polis memuru Mahmut Şeritlioğlu'nun tabancasını gasp ettikten sonra havaya tek el ateş ederek kaçmıştı. Olayın ardından yapılan soruşturma sonucu olayın failleri bir bir tespit edildi. Adresleri belirlenen bu kişilerin yakalanmasına yönelik Bağcılar Yenimahalle'de bir operasyon düzenlendi. Operasyonda M.E.S (Mehmet Emin Song), Y.İ (Yunus İşler), ile F.Y (Ferman Yılmaz) gözaltına alındı. Zanlıların emniyette yapılan sorgulamaları sonucu çeşitli tarihlerde aralarında biri gazeteci olmak üzere 7 ayrı gasp ile bir PTT binasında soygun gerçekleştirdikleri ve haklarında 9 ayrı suç dosyasının bulunduğu ortaya çıktı.

Emniyette sorgu ve işlemleri tamamlanan zanlıların, geç saatte çıkarıldıkları Bağcılar Adliyesi'nde yaklaşık 3 saat boyunca ifadeleri alındı. Savcılık tarafından ifadeleri alınan zanlılar daha sonra tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Zanlılar, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön