HABER

Polis Haftası nasıl ortaya çıktı? Polis Haftası ne zaman? Polis Haftası anlamı ve önemi nedir? En beğenilen Polis Haftası mesajları ve sözleri!

Polis Haftası'nın anlam ve önemini günün en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Vatandaşlar Polis Haftası'na dair araştırmalarına hız verdi. Aynı zamanda Türk Polis Teşkilatı'nın 177. yıldönümünde polis yakınları, polis tanıdıkları olanlar da polislere özel mesajları ve sözleri araştırıyor. İşte, Polis Haftası'na dair merak edilenler!

Polis Haftası nasıl ortaya çıktı? Polis Haftası ne zaman? Polis Haftası anlamı ve önemi nedir? En beğenilen Polis Haftası mesajları ve sözleri!

Polis Haftası'nın nasıl ortaya çıktığı, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunu merak edenler hummalı bir araştırmanın içine girdi. Bunun yanında ailesinde polis olan veya polis yakınları olan vatandaşlarda sevdiklerine göndermek için güzel, anlamlı, kısa veya uzun polis mesajları ve sözlerini internetten aramaya başladı. Polis Haftası'na dair merak ettiklerinize veya Polis Haftası mesajlarına haberimizden ulaşabilirsiniz...

POLİS HAFTASI NE ZAMAN KURULDU?

Türk Polis Teşkilatı, 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul'da kuruldu. 'Polis' adı ile kurulan teşkilatın görevleri de yine aynı tarihte yayınlanmış olan Polis Nizamnamesi'nde ifade edilmiştir. Yabancı elçiliklere de duyurulan bu kuruluştan sonra, huzurun ve güvenliğin devamlılığı için görevini sürdüren Polis Teşkilatı'nın kuruluşu, her yıl 4-10 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle ve törenlerle kutlanmaktadır. Bu nedenle 4-10 Nisan Polis Haftası olarak kabul edilmiştir.

POLİS HAFTASI'NIN ANLAM VE ÖNEMİ NEDİR?

10 Nisan 1845 yılında İstanbul'da kurulan Türk Polis Teşkilatı, 1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu gereğince örgütlenmiş ve 1934 tarihli 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile yetkilendirilmiştir.

İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan bir genel müdürlük olan Türk Polis Teşkilatı, merkezde daire başkanlıkları, taşrada il ve ilçe emniyet müdürlükleri olarak örgütlenmiştir.

POLİS HAFTASI MESAJLARI VE SÖZLERİ

  • Emekliye ayrılan ve vazifeleri başında olan tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarına ve ailelerine sağlık, mutluluk dilerim.

  • Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası kutlu olsun.

  • Gecesini gündüz demeden toplumun huzur ve güvenliği için çalışan polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun.

  • Polis haftanızı kutlar, kazasız, belasız görevler dilerim.
  • Polis haftanız kutlu olsun Türkiye'mizin cesur evlatları.

  • Türkiye Cumhuriyeti'nde, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun.
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler