Polis ile Kamu-Sen üyeleri arasında gerginlik

Toplu-İş Sözleşmesi görüşmelerini protesto etmek isteyen Türkiye Kamu-Sen üyeleri ile polis arasında gergin anlar yaşandı.

ANKARA (İHA) - Türkiye Kamu-Sen üyeleri, ellerinde dövizler ve flamalarla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde toplandı. Burada Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk grup adına bir açıklama yaptı.

Koncuk, Toplu Sözleşme sürecinin başlamadan bittiğini savunarak, kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıkla memur ve emeklilere hiçbir fayda sağlamayan bir anlaşmaya imza atıldığını iddia etti. Koncuk, Toplu İş Sözleşmeleri görüşmelerinde, Türkiye Kamu-Sen’den korkanların Türkiye Kamu-Sen’i görüşmelere dahil etmemenin yollarının aradığını söyledi. Koncuk, ek ders, ek ödeme, özel hizmet tazminatı gibi ödeneklere zam yapılmadığını aktararak, “İmzalanan toplu Sözleşme, tam anlamıyla bir hezimet, süslü yalanlarla pazarlanmaya çalışılan maaş zammı defoludur. Bütün bunların ötesinde Kamu Görevlileri Hakem Kurumlu sürecini de eklediğimizde önümüzde pazarlık yapacak daha 23 gün varken,, 2 gün içinde atılan bu imzanın ve acelenin nedeni anlaşılır gibi değildir. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak 2014 yılının Ocak ayında geçerli olacak bir artış pazarlığının yangından mal kaçırır gibi alelacele sonlandırılmasını asla kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Koncuk, Toplu Sözleşme metninde 2014 yılına ilişkin memurlara enflasyon farkı ödeneceğine dair hükmün konulmaması hangi akılla ve iyi niyetle açıklanacağını sorgulayarak, Türkiye Kamu-Sen’in Toplu İş Sözleşmeleri’nde yer almamasını hukuki açıdan sözleşmenin uygunluğunun tartışılması gerektiğini ifade etti. Koncuk ayrıca, Bakan Çelik’in Kamu-Sen’in masadan uzak tutma oyununun bir parçası haline geldiğini iddia etti. Koncuk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik’i kanunlara uygun davranmaya davet ederek, Bakan Çelik’i kınadı. Kamu-Sen Genel Başkanı ve yönetimi, Bakanlık önüne siyah çelenk bıraktı. Bu sırada dışarıda bekleyen Kamu-Sen üyeleri ile polis arasında gerginlik yaşandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
POLİSİ RAHATSIZ EDEN NE ACABA? İŞ AKP'NİN HAKSIZ HUKUKSUZ UYGULAMALARINI PROTESTO OLDU MU NEDENSE POLİS ENGELLEMEK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR.NEREYE KADAR POLİSLE AYAKTA DURMAYA ÇALIŞIYORSA...
hayır bu kamusenlileri gazlayıp coplamak gerekir hep diğer memurlara zam istediler polise ne istediler kocaman bir hiç coplayın coplayın felç edene kadar
1.sınıf bir idiotsun.sana başka söz söylenmez aslanım..
sORUN POLİSİN SORUNU DEĞİL POLİSE EMİR VERİLİYOR POLİSTE GÖREVINI YAPIYOR HEDEF OLARAK POLİSİN GÖRÜLMESİ HOŞ DEĞİL
memurlar olmuş 4 köşe. en refah yıllarını yaşıyorlar.en düşük devlet memuru maaşı olmuş 2 milyar. vasıflı eleman alıyor 3.5 milyar. hala verilen zamlardan memnun değillermiş. hadi ordan sende nankör insanlar.
Diğer Haberler