Polis Koleji Giriş Sınavı operasyonu: 64 gözaltı kararı

2009 yılındaki Polis Koleji Giriş Sınavı soruşturması kapsamında 64 kişi için gözaltı kararı verildi.

Polis Koleji Giriş Sınavı operasyonu: 64 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 2009'daki Polis Koleji Giriş Sınavı sorularını sınav öncesinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarından alarak, koleje girdikleri kaydedilen 64 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, şüpheliler hakkında Ankara'nın da arasında bulunduğu 24 ilde gözaltı kararı verildiği belirtildi.

Şüphelilerden birinin halen tutuklu olduğu kaydedilen açıklamada, bugünkü operasyonla birlikte, aynı sınav sorularını önceden elde ederek, koleje girdiği tespit edilen toplam 310 kişiden, hakkında işlem yapılmayan kimsenin kalmadığı ifade edildi.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
hile ile o okullara girme hakkı elinden alınanlar şu an işsiz güçsüz dışarıda boş geziyor, onların mağduriyetini kim giderecek.
Ne kul hakları yediniz sadece 2009 da değil her sene yemeyede devam ediyorsunuz.Her kim ki gariban cocugun un hakkını yiyorsa kendi cocukların dan cıksın canından kanından cıksın insallah
Ne 2009 u 1987 de her kea biliyor firari Mehmet Salih Tuzcu nun ogullari bahri ve behzat in torpille girdigini. adamlat 30 yil boyunca emniyettr lokum seker yediler. 1988 de bunlarin babasi izmir polis kolejinde okul muduru idi. 1988 de izmir valisi olan vecdi gonul icislerine mustesar olunca, abdulkadir aksu ile birlikte bu o zaman bile kidemli kademeli fetocu olan bu serefsiz adami egitim dairesinin basina getirdiler. o zaman bile binlerce adami el birligi ile polis kolejleri, polis okullari ve polis akademisine soktular. o gun emniyet bultenine baktim renk listelerinde salih tuzcu yok
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler