Polis Meslek Eğitim Merkezi sınav sonuçları açıklandı

Adaylar sınav sonuçlarını Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Polis Akademisi Başkanlığının internet sitelerinden öğrenebilecek.

Polis Meslek Eğitim Merkezi sınav sonuçları açıklandı

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 20. dönem sınav sonuçları belli oldu. Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, sınavda başarılı olup POMEM'de eğitime alınacak 7 bin 423 erkek, bin kadın olmak üzere toplam 8 bin 423 asıl aday belirlendi.

TC kimlik numarasıyla öğrenilebilecek

Adaylar sınav sonuçlarını Emniyet Genel Müdürlüğünün "www.egm.gov.tr" veya Polis Akademisi Başkanlığının "www.pa.edu.tr" internet sitelerinden T.C. kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek. Sınav sonuçları hakkında ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacak.

Asıl olarak sınavı kazanan adayların POMEM'e geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan ya da ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak.

Adayların, intibak eğitiminin başlayacağı 11 Temmuz günü saat 17.00'ye kadar belirlenen POMEM'lerde hazır bulunmaları gerekiyor. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bi bakın kazananlara kaç akepeli var
vala haklısn kardeşim önceden fetöydü şimdi akp. bi polis olarak tarafsız torpilsiz devletçi atatürk ilkelerine bağlı polis olmaktan kendimle gurur duyuyorum,önceden fetöcu olmadığmz için iyi yerlerde çalışamadım. şimdi ise akpli olmadığımz için iyi yerlerde çalışamyıyoruz, olsun vatan sağolsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler