Teslim olan terörist itiraf etti! PKK'dan Bakan Akar ve Soylu'ya suikast talimatı

Ankara’da polise teslim olan bir terörist, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik suikast girişimi için keşif yapmak üzere örgütten talimat aldığını itiraf etti. Terörist, Akar ve Soylu’ya yönelik suikastın gerçekleşememesi durumunda ise askeri tesislere yönelik saldırı için keşif yapma talimatının da örgüt tarafından kendisine verildiğini belirtti

Teslim olan terörist itiraf etti! PKK'dan Bakan Akar ve Soylu'ya suikast talimatı

Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK’nın kanlı terör saldırıları için bomba düzeneği hazırlayan S.B., ses getirecek bir suikast için keşif yapmak üzere örgütün sözde üst düzey yöneticisi tarafından Türkiye’ye gönderildi. İlk olarak İstanbul’a giden S.B., burada örgüt üyesi iki kişi ile irtibata geçti. Bir müddet sonra Ankara’ya gelen S.B., örgüt üyesi olduğunu söyleyerek polise teslim oldu. Durum Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bildirildi.

BAKAN AKAR VE SOYLU'YA SUİKAST İÇİN KEŞİF AMACIYLA GÖNDERİLMİŞ

Ankara Cumhuriyet Savcısı Yarcan Mutlu’ya ifade veren S.B., Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik suikast girişimi için keşif amacıyla gönderildiğini itiraf etti. S.B., Akar ve Soylu’ya yönelik suikastın gerçekleşememesi durumunda ise askeri tesislere yönelik saldırı için keşif yapma talimatının da örgüt tarafından kendisine verildiğini belirtti. S.B., Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki terör eylemlerinde kullanılan bazı bomba düzeneklerinin kendisi tarafından hazırlandığını anlattı.

Ankara Savcısı Mutlu, S.B. ve S.B.’nin İstanbul’da irtibata geçtiği 2 kişi hakkında iddianame hazırladı. S.B.’nin "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi. Diğer iki şüphelinin ise "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15’er yıla kadar hapisleri istendi.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 57 yorum
secimmi yaklaşıyo?
seçimin batsın
sayın Süleyman ve sayın hulusi bakanımızın kılına bile zarar veremezsiniz
Ülkenin iç işleri bakanı kasım ayında 39 tane kadın cinayeti olmuş neden ilgilenmiyor? Öldürenlerin 7 tanesi ceza evi firarisi nasıl sokaklarda dolaşıyorlar? Neden cvp vermiyor? Anca cumhurbaşkanını övsün dursun senin gibi koyunlarda burda böyle yorum yapsın.
@ferhat_ugur_1995 konuyla ne alakasi var
torpillik ismi bekliyosun
Tamam tamamda bu ülkeye nasıl böyle rahatca girip çıkıyorlar
Suriyeli olarak serbest
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler