Polisler, özel güvenlikçileri darp etti hastane bastı

Rize Devlet Hastanesi'nde görevli güvenlik görevlilerinin, polis memurları tarafından darp edilmesi, hastanenin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Olay önceki gün Rize Devlet Hastanesi'nde yaşandı. İddiaya göre, sabah hastaneye gelen sivil giyinimli Rize Emniyet Müdürlüğü Deniz Şubesi'nde görevli T.Y. adlı polis memuru, hastane personelinin kullandığı acil kapılarından birini kullanarak servislere çıkmak istedi. Bu sırada kapıda görevli Hastane Özel Güvenlik Görevlisi ile sivil giyinimli polis memuru arasında kısa süreli itişme yaşandı. Sivil memur daha sonra olay yerinden ayrıldı.

Yaklaşık on dakika sonra Rize Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürü C.S., üç başkomiser ve çok sayıda polis memuru Rize Devlet Hastanesi'ne gelerek burada Özel Güvenlik Görevlileri ile tartıştı. Tartışmanın arbedeye dönmesi üzerine polis memurlarının, S.K. (35), İ.K. (27), İ.Ş. (29) ve F.K. (29) isimli Özel Güvenlik Görevlilerini zor kullanarak polis otosuna bindirdikleri iddia edildi.

Özel Güvenlik Görevlileri, polis otosunda aralarında bir başkomiserinde bulunduğu polis memurları tarafından darp edildiklerini iddia etti. Rize Devlet Hastanesi'nde yaşanan olay hastane güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Öte yandan Özel Güvenlik firmasının ve olayda darp edilen güvenlik görevlilerinin polisler hakkında suç duyurusunda bulundukları öğrenildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
devletin kolluk gücünü kullanarak hak hukuk gözetmeden insanlara mafyalık yapmaya çalışan tüm polisleri şiddetle kınıyorum umarım hakettikleri cezayı alırlar ve şunuda söyleyim oradaki darp edilen güvenlikler özel olsada orada kamu görevi yapıyorlar ve orası bir hastane
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler