HABER

Polislere bomba paneli

ERZURUM (İHA) - Erzurum Emniyet Müdürlüğü tarafından "Devlet güvenliği, istihbarat ve bombalı saldırılar" konulu bir panel düzenlendi.

Erzurum Polis Meslek Yüksekokulu'nda bugün düzenlenen panelin uygulamalı bölümünde, bomba uzmanları açık alanda tatbikat yaptı. Bir odun kütüğü ve poşet içindeki piliç, uzmanlar tarafından kontrollü patlama sonucu havaya uçuruldu.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Ali Gür, terör örgütlerinin Türkiye'deki faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Örgüt üyelerinin kendi ideolojileri doğrultusunda gerçekleştirdikleri eylemlerde halkı paniğe itmek ve devleti küçük düşürmek istediklerini belirten Gür, tüm örgütlerin birinci derecede hedefinin polis ve askerler olduğunu kaydetti.

İstihbarat Şube Müdürü Serhat Tezseven ise konuşmasında, terörlü mücadelede istihbaratın önemini vurguladı. Tezseven, Türkiye'de bölücü, irticai ve aşırı sol olmak üzere 3 farklı grupta terör örgütlerinin bulunduğunu ifade ederek, "Mahallenize yeni taşınan şüpheli insanları polise bildirin" diye konuştu.

Panelin ikinci bölümünde, bomba uzmanı Komiser Beyazıt Haktanır, terör örgütlerinin kullandığı bombalı saldırılar hakkında bilgi verdi. Bu arada uygulamalı ders anlatımı sırasında bomba uzmanlarının tanıttığı içi fünye dolu patlayıcı maddelerin erken ateş alması, görevlileri ve salondakileri korkuttu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön