HABER

Polisten CHP'li vekillere suç duyurusu!

Adana'da 11 polis memuru, Gezi Parkı olayıyla ilgili açıklamaları nedeniyle CHP milletvekilleri Süheyl Batum, Levent Gök ve Hüseyin Aygün hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Polisten CHP'li vekillere suç duyurusu!

Adana Emniyet Müdürlüğünde görevli 11 polis memuru, Gezi Parkı odaklı gelişmelerle ilgili, CHP Milletvekilleri Süheyl Batum, Levent Gök ve Hüseyin Aygün hakkında "Hakaret, Türklüğü, cumhuriyeti, devletin kurum ve organlarını aşağılama" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Avukatları aracılığıyla Adana Cumhuriyet Başsavcılığına müracatta bulanan polislerin dilekçesinde, milletvekilleri Batum, Gök ve Aygün'ün katıldıkları televizyon programları ve eylemler sırasında polise karşı aşağılayıcı ifadeler kullandıkları öne sürüldü.

Polislerin başvuru dilekçesinde, milletvekilleri hakkında "hakaret, Türklüğü, cumhuriyeti, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçlamasıylakamu davası açılması talep edildi. Dilekçede, milletvekillerinin farklı yer ve zamanlarda olaylara ilişkin polislere hakaret ettiklerine dair tespitlere de yer verildi.

Polisler adına dilekçeyi Cumhuriyet Başsavcılığına sunan avukat Ertuğrul Doğaner, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Milletvekilleri Süheyl Batum, Levent Gök ve Hüseyin Aygün hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

Polisin herhangi bir siyasal tercihin davranışlarına göre hareket etmediğini, polis teşkilatının devletin en temel kurumlarından biri olduğunu belirten Doğaner, şikayet dilekçesiyle delilleri de savcılığa sunduklarını kaydetti.

[

****](http://haber.mynet.com/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
aynı suç duyurusunu akepeli milletvekilinin oğlu sıraya dizdiğinde neden suç duyurusunu bildirmemişler, bdp li sabahat tuncel polis müdürüne tokat attığında neden bildirmemişler. bunlar hepsi düzenin polisleri... bir kısmını tenzih ediyorum çoğu omurgasız...
Bu igrenc herifler haksız yere adam o kadar dövdü, öldürdü, insanların gözünü çıkardı, kulağını koparttı, tekerlekli sandalyedeki adama ilaçlı su sıktı ceza almadılar. Eğer bu davayı kazanırlarsa Allah'a havale ediyorum bu namert iğrenç yaratıklar ve Türk adalet sistemini.
Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış
Geri Dön