POMEM sınav tarihleri açıklandı! İşte 21. dönem POMEM sınav takvimi

POMEM sınav tarihleri açıklandı. 21. Dönem POMEM için ön başvuru yapanlar, sınav tarihlerini merak ediyorlardı. Polis Akademisi tarafından 21. dönem POMEM için 13 bin kontenjan açılmış ve başvurular 25 Eylül - 6 Ekim tarihlerinde yapılmıştı. Geçtiğimiz günlerde fiziki yeterlilik sınav talimatını açıklayan Polis Akademisi, 21. dönem POMEM ön sağlık kontrolü ve fizili yeterlilik sınav merkezleri ve tarihlerini açıkladı. POMEM sınav giriş belgeleri haberimizden temin edilebilir. İşte tarihler...

POMEM sınav tarihleri açıklandı! İşte 21. dönem POMEM sınav takvimi

POMEM sınav tarihleri ve sınav merkezleri açıklandı. Lisans mezunu (10.000) erkek, (1.000) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın olmak üzere toplam (13.000) öğrenci alımı yapılacak olan 21. dönem POMEM ön başvuruları 25 Eylül - 6 Ekim tarihlerinde yapıldı. Polis olma heyecanıyla başvuru sonuçlarını bekleyen adaylar, sınav tarihlerini merak ediyorlardı. Geçen hafta fiziki yeterlilik sınavına dair talimat yayınlayan Polis Akademisi (pa.edu.tr), sınav tarihlerini duyurdu. İşte Polis Akademisi tarafından açıklanan 21. dönem POMEM ön sağlık ve Fiziki yeterlilik sınav merkezleri ve sınav tarihleri...

  1. DÖNEM POMEM SINAV TARİHLERİ VE SINAV MERKEZLERİ

21. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların mülakat sınavı tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir. 21. Dönem POMEM önlisans ve lisans mezunları aşağıdaki ilgili linklere tıklayarak sınav giriş belgesi alabilirler.

ÖN LİSANS MEZUNLARI SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

LİSANS MEZUNLARI SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler