Pompeo'dan Türkiye açıklaması

ABD Dışişleri bakanı Pompeo'dan Türkiye'ye ilişkin açıklama geldi.

Pompeo'dan Türkiye açıklaması

Trump'ın Suriye'nin kuzeydoğusundaki Barış Pınarı Harekatı'nı durdurmaya ikna etmek için Ankara yoluna gönderdiği Pompeo, Fox Business Network'e son durumla ilgili açıklamalar yaptı.

Pompeo 'ABD'nin amacı ABD-Türkiye ilişkilerini koparmak değil, Türkiye'yi bu tür davranışlara girme kapasitesinden mahrum bırakmak' dedi.

Pompeo "Suriye'deki duruma bir çözüm bulma arayışındayız. ABD Suriye'de vakum oluşmamasını garantiye almak için uğraşıyor. Bölgedeki istikrarsızlıktan Erdoğan sorumludur. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme beklentisi içindeyiz. Başkan Trump bunu ABD hükümetinin en üst düzeyinde yapıp kendisiyle yüz yüzde görüşmemizin önemli olduğu hissiyatında, Erdoğan'ın durması lazım" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
Nato üyesiysen Nato üyesi gibi davranacaksın. Ülkemizin güvenliğini garanti altına alınca Suriye'de durmaya can atmayacağız.
sen ve diyerleriniz siz öyle sanın.türkiye şuanki sınırlardan 74 kilometre suriye içine girecek sonra bu girdiyi 74 kilometreden tekrar geriye 60 kilometre geri çekilip kalan 14 kilometreye şuanki türkiye sınırlarını kalıcı olarak 14 kilometre çekecek temizlediyi 60 kilometreyede amarika işid islam devketini kuracak.sizin neden habeeiniz varki bunlar olunca ben yine yazarım size.sizde kahve ağzı ile heee ya lan nerden bildiydin dersiniz o noktadasınız çünkü
@sinan_seviner_1961 sendeki istihbarat kimsede yok bilmiş trabzonlu . tayyip trımp ve putinle her akşam bunları konusuyorsun demek
@sinan_seviner_1961 kardeş amma bilgilisin yahu. Gıpta ettim doğrusu. Dış işlerini sana verelim rahat edelim.
@sinan_seviner_1961 sen önce “ ğ “ nerede yazılır onu öğren sonra siyaset yaparsın. Bu kadar az bilip çok konuşanlara dayanamıyorum.
biri diyo ekonomizini yerle bir edicem biri diyo amacımız ilişkileri bozmak degil kafanızmı güzel ne iciyonuz
@o3k4 ikiside kolpa hiç bişey olmaz biz bize yeteriz kuzey koreyede boyle kolpa yaptılar yemedı sustular:)))
@asiiii3434 bizim inancımız var imanımız var. biz hepsini yeteriz
Gölge etme başka ihsan istemiyoruz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler