YURTHABER

Portakal bahçesinde bıçaklı cinayet

Adana'da portakal bahçesinde bıçaklı saldırıya uğrayan yaşlı kişi öldü.

Portakal bahçesinde bıçaklı cinayet

Adana'da portakal bahçesinde bıçaklı saldırıya uğrayan yaşlı kişi öldü.

Merkez Yüreğir ilçesi Akdeniz Mahallesi'nde narenciye üreticiliği yapan Ahmet Mert (85) portakal bahçesinde bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve 112 Acil Servis ekipleri geldi.

Ahmet Mert'in hayatını kaybettiği belirlendi.

Mert'in komşusu Yalçın Tangerli, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisini bahçenin bekçisinin aradığını ifade ederek, "Bekçi, Ahmet amcayı dövdüklerini söyledi. Ben de yıllardır kendisini tanırım. Koşarak bahçeye geldiğimde yerde yatıyordu. Nabzını kontrol ettim, atmıyordu. Polise haber verdim" dedi.

Polis merkezine götürülen bekçi Yusuf Parlakderi, polis aracına bindirilmeden önce, olayı Yasin isminde bir kişinin gerçekleştirdiğini ileri sürdü.

Bu kişinin daha önce narenciye hırsızlığı nedeniyle Mert'le davalık olduğunu belirten Parlakderi, "Beni görünce 'sen karışma, sana da kötü olur' dedi. Ben de korkumdan Yalçın'ı arayıp yardım istedim" diye konuştu.

Ceset, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Adana Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı.

Zanlının arandığı bildirildi.

Öte yandan, Ahmet Mert'in bahçede dinlenmek için yaptırdığı kulübenin 3 ay önce kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce yakıldığı, bununla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.