HABER

Potada sayı kralı Fisher yerini korudu

Beko Basketbol Ligi'nde 9. hafta geride kalırken, ligin istatistik liderleri de belli oldu. Ligin 9. haftası sonunda sayı krallığında Galatasaray Cafe Crown forması
giyen Gerald Fisher, 21.1 sayı ortalamasıyla ilk sıradaki yerini korudu. Bu oyuncuyu, 20.6 ortalamayla Selçuk Üniversitesi'nden Brian Boddicker takip ederken, Casa TED Kolejliler'de oynayan Charles Davis ve 19.8 ortalamayla üçüncü oldu.

Ribauntta ise Beykoz takımında oynayan Edmund Saunders, 11 ortalamayla birinci sırada yer aldı. Pınar Karşıyakalı Marcus Slaughter ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde forma giyen Ümit Sonkol da 10.1 ortalamayla bu oyuncuyu takip ettiler.

Asist krallığında ise ilk sırada Casa TED Kolejliler forması giyen Marques Green, 7 ortalamayla birinci sıradaki yerini korumaya devam etti. Fenerbahçe Ülkerli Willie Solomon, 6.3 ortalamayla ikinci sırada yer aldı. Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'nden Dominique Hawkins ise 4.9 ortalamayla sıralamadaki üçüncülüğünü korudu.
Blok krallığında da Casa TED Kolejliler'den Jay Hansen, 3 ortalamayla birinci oldu. Galatasaray Cafe Crown'da oynayan Fatih Solak, 2.4 ortalamayla ikinciliği, Pınar Karşıyakalı Marcus Slaughter ise 1.9 ortalamayla üçüncülüğü elde etti.

Top çalma da ise Casa TED Kolejliler'de forma giyen Marcus Green 3.1 ortalamayla ilk sıradaki yerini korudu. Pınar Karşıyakalı Marcus Slaughter 2.7 ortalamayla ikinci, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi forması giyen Dominique Hawkins 2.4 ortalamayla üçüncü oldu.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön