HABER

Prens Harry'ye "hayır" yanıtı verilecek

Londra (AA)- İngiltere'de yayımlanan Mail on Sunday gazetesi, geçen aylarda Afganistan'da cephede görev yapmak istediğini, aksi takdirde ordudaki görevinden ayrılacağını söyleyen Prens Harry'nin büyük olasılıkla komuta kademesinden "hayır" yanıtını alacağını yazdı.

Ordu komuta kademesinin talebi değerlendirdiğini ve tahtın, babası Prens Charles ve ağabeyi Prens William'ın ardından üçüncü sırada varisi olan Prens Harry'nin bu isteğini reddetmeye hazırlandığını kaydeden gazete, "Kesin karar henüz alınmadı ama Prens'in Afganistan'a gönderilmesinin son derece tehlikeli olacağı değerlendirmesi yapıldı" iddiasında bulundu.

Gazete, 21 yaşındaki Harry'nin cepheye gönderilmemesi halinde, gelecekte Kraliyet mensuplarının orduya alınıp alınmaması gerektiği konusunda bir tartışmanın ortaya çıkabileceğini de öne sürdü.

Gazete, "Eğer Harry'nin talebi kabul edilse ve Afganistan'a cepheye gönderilseydi, genç Prens İkinci Dünya Savaşından bu yana savaş bölgesinde görev yapan ikinci Kraliyet mensubu olacaktı. İlki, 1982'de Falkland savaşına katılan Harry'nin amcası Prens Andrew olmuştu. Andrew, savaşta Sea King helikopterlerini kullanmıştı" diye yazdı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön