HABER

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Bunun vebaliyle uyuyamazsınız

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan koronavirüs aşıları ile ilgili olarak kulaktan dolma yorumlara adete ateş püskürdü. Ceyhan "Bir insanın aklını çelersiniz, zarar görür, hayatını kaybeder ve bunun vebaliyle uyuyamazsınız." dedi.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Bunun vebaliyle uyuyamazsınız

Pandeminin ilk dönemlerinden beri Kovid-19 ve koronavirüs aşıları ile ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, son olarak kulaktan dolma bilgilerle yapılan yorumlara ateş püskürdü. Ceyhan, "Karpuz alırken bile o karpuzu satan insanın deneyimine güvenerek sen benim için seç bir tane derim." dedi.

"BUNUN VEBALİYLE UYUYAMAZSINIZ"

Prof. Dr. Ceyhan, “İş aşıya geldiğinde herkes uzman kesiliyor” dedi. Ceyhan uyarılarda bulunarak "Google üniversitesinden mezun olduklarını düşünerek o zaman bu salgın bitmez bak. 6 sene tıp fakültesi, 4 yıl bir ilgili bir branşta ihtisas, bunun üzerine 3 yıl yüksek ihtisas, nereden bakarsanız bakın 25 seneden önce olmaz. Bir insanın aklını çelersiniz, zarar görür, hayatını kaybeder ve bunun vebaliyle uyuyamazsınız." ifadelerini kullandı.

grgrgg

"MUTLAKA BİR YA DA BİRKAÇ MUTASYONA UĞRUYOR"

Prof. Dr. Ceyhan, "Arada eğer aşı olmayanlar varsa hızlıca orada, aynı virüs bir kişiden öbürüne ondan öbürüne derken 20 defa bulaş gösterirse mutlaka bir ya da birkaç mutasyona uğruyor." dedi. Öte yandan Ceyhan, aşı olmayanlarla ilgili olarak "Ve o aşı olmayanlar insanların dükkanlarının geç açılmasına, insanların dükkanlarının iş yapmamasına, belki bir süre sonra tekrar kapanmasına en büyük neden teşkil edecek." açıklamasında bulundu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
sen onca esnafı kapatirken hiç vijdanin sizladimi ama tikir tikir maaşini aldin kirasini ödeyemeyen evine çocuğuna Aş ekmek götüremeyen intahar edenleri hiç düşündünmü onun vebali kime kalacak şimdi bir kampanyanin olmuşsun baş röl aktörü yok o oyle bu böyle ne verdinde bu halka ne istiyorsun kimlerle iş birlkikcisin yarin öbür gün ortaya çikacak .
Adam aşı olun diyo aşı başka bi derdi yok.Yoksa yine kapanıcak o dükkanın,gazete kağıdı yicen evde oturup açlıktan.
@eymen_eymen_1930 öncelikle neden 300 tane hesap açtın. insanlar neden ruhsatsız bir sıvıyı vücutlarına alsın ki? Hatta aşı olsan bile hala virüs bulaşıyorken. Hafif atlatıyor sakın deme. Çünkü aşıların işe yaramadığı ortaya çıkınca uydurdular bu yalanı. İnsanların yüzde 99.4
sana mı soracaz Mehmet Ceyhan.
@bortecine_1930_pnuio Tabii ki ona soracaksın. Başın ağrıdığı zaman, gözün görmediği zaman nalbanta mı gidiyorsun.
Ahahahaa siz neyle besleniyosunuz ya..
Bir bilim adamının vebal gibi kelimeler kullanması ne derece doğru, bilimsel olarak kanıtlanmayan vebal meselesine sarılması ne kadar bilimsel olduğunun göstergesidir, aşı olmayanalara dinsel inanışta şiddet ve azap cezası olan vebal i kullanmasını bilim kurulu üyeleri nasıl değerlendirir. Bilim adamımısınız yoksa din adamımı derler adama?
@esen1972 Senin gibi cahillerde bilimi dinsiz zannediyor işte . geçti o devirler. hafız doktorlar var bu ülkede. ilk ayeti oku olan bir dine gerici dediniz yıllarca ama artık bitti. Sende yorma kendini artık prim yapamassın bu kafayla.
Vebal kelimesi yapılan yanlış işin sorumluluğunu yüklenmek demektir dinle bir ilgisi yoktur.
Hadi ordan sende sanami soracak hangi kelimeyi kullanacağını bilim adamı din adamı gibi konuşuyormuş hem din adamı hem bilim adamı olabilir konusurda sen üstüne vazife olmayan işlere karışma istersen
Geri Dön