HABER

Prof. Dr. Sabahattin Zaim'in adı yaşayacak

SAKARYA (İHA) - Sakarya'nın en büyük bulvarına, dün vefat eden Prof. Dr. Sabahattin Zaim'in adı verildi. Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, kendi adını taşıyan bulvara Prof. Zaim'in adının verilmesini sağladı.

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, kendi adını taşıyan Aziz Duran Bulvarı'nın isminin Prof. Dr. Sabahattin Zaim Bulvarı olarak değiştirilmesi için Büyükşehir Belediye Meclisi'ne teklif sundu. Başkan Duran'ın teklifi mecliste kabul edildi. Aziz Duran Bulvarı'na Sakarya Üniversitesi'nde kurucu dekan olarak görev yapmış olan hocaların hocası Prof. Dr. Sabahattin Zaim'in ismi verildi.

Adapazarı Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkanvekili İrfan Sezer başkanlığında toplandı. Mecliste Prof. Dr. Sabahattin Zaim'in cenazesi nedeniyle İstanbul'a giden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'ın gündem dışı olarak verdiği bir isim değişikliği önerisi de görüşüldü.

Başkan Duran, Büyükşehir Belediye Meclisine kendi adını taşıyan Aziz Duran Bulvarı'nın isminin Prof. Dr. Sabahattin Zaim Bulvarı olarak değiştirilmesi teklifini sundu. Başkan Duran'ın önerisi Adapazarı Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edildi.

Başkan Duran, "Hocaların hocası Prof. Dr. Sabahattin Zaim, ömrünü bu ülkeye ve bu ülkenin insanına hizmete adamış bir abide şahsiyettir. Sakarya Üniversitesi'nde kurucu dekan olarak görev yapan ve şehrimize çok büyük katkılar sağlayan Sabahattin Zaim hocamızın adını yaşatacağız. Belediye Meclisimiz, depremden sonra kurulan yeni yerleşim bölgesini şehir merkezine bağlayan 12 kilometrelik bulvara o dönem benim adımı vermeyi uygun görmüştü. Ne yaparsak yapalım üzerimizde çok büyük emeği bulunan Sabahattin Zaim hocamıza olan borcumuzu ödeyemeyiz ama şehrimizin bu en önemli bulvarına O'nun adını vermeyi uygun gördük. Büyükşehir Belediye Meclisimiz bu teklifimizi kabul etti, tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön