HABER

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz kimdir? Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz kaç yaşında ve nereli?

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, 29 Mart İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programının bu sabahki konuğu oldu. Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi olarak görev almaktadır. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim üyesidir. İsmail Küçükkaya ile koronavirüs salgını hakkında konuşan Yavuz, salgının durumu ile ilgili bilgiler verdi.

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz kimdir? Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz kaç yaşında ve nereli?

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, eğitimini öğretim üyesi olduğu İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimini ise İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği’nde tamamlamıştır. Programda sosyal mesafenin öneminden bahseden Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, bu dönemde kimseyle görüşmemenin en doğrusu olduğunu söyledi.

PROF. DR. SERAP ŞİMŞEK YAVUZ KİMDİR?

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini 1993-1997 yılları arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği'nde tamamladı. 1998-2013 yılları arasında İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'nde İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olarak çalıştı.

serap şimşek yavuz

2013 yılından itibaren İstanbul Tıp Fakültesi, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2006 yılında Doçent unvanı almıştır. Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) ve Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (ESCMID) üyesidir.

2019-2021 döneminde KLİMİK genel sekreterliği görevini yürütmektedir. KLİMİK altında 2015 yılında kurulan İnfektif Endokardit ve Diğer Kardiyovasküler İnfeksiyonlar Çalışma Grubu'nun başkanıdır. Kardiyovasküler infeksiyonlar ve sağlık bakımıyla ilişkili infeksiyonlar özel ilgi alanlarıdır.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler