HABER

Prof. Dr. Yanık'ın "Mutlu Evlilik Atölyesi" başlıyor

- "Dest-i İzdivaç: Kim kiminle evlenirse mutlu olur?", "Mutlu evliliklerin 7 özelliği" kitaplarının yazarı Prof. Dr. Yanık'ın evlilikleri güçlendirmeyi hedefleyen "Mutlu Evlilik Atölyesi", 10 Aralık'ta başlayacak

İSTANBUL (AA) - "Dest-i İzdivaç: Kim kiminle evlenirse mutlu olur?", "Mutlu evliliklerin 7 özelliği" kitaplarının yazarı, İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Psikiyatrist Prof. Dr. Medaim Yanık'ın, "Mutlu Evlilik Atölyesi", 10 Aralık'ta başlayacak.

Kozyatağı'ndaki By Otel'de düzenlenecek atölyeye, evliliklerini güçlendirmek isteyen çiftler katılacak.

Prof. Dr. Yanık, atölyenin önemini şöyle anlatıyor:

"Sağlıklı hayatın tek bir altın formülü yok, ama daha sağlıklı olmak adına neler yapmamız gerektiğini biliyoruz. Evlilikler için de aynı durum geçerli. Problemleri olan çiftler, durumla nasıl baş edeceklerini bilemediklerinde çaresiz hissedebiliyorlar. Evliliklerdeki ufak tefek problemler çözülmediğinde büyüyüp krizlere dönüşebiliyor, böyle durumlarda bazen çok geç kalınmış olabiliyor. Bu atölyeyle problemleri olan çiftlerin sorunlarını çözmelerine; evliliklerinden memnun olan çiftlerin ise evliliklerini güçlendirip tatmin düzeyini arttırmalarına ve muhtemel problemlerin oluşmasını önlemeye yardımcı olmak istiyoruz. Bu sebeple, Mutlu Evlilik Atölyesi'ni sadece evliliklerinde sorun yaşayan kişiler için değil, daha iyi bir eş ilişkisi isteyen herkes için tasarladık."

Atölye, 2018 yılı boyunca aralıksız devam edecek.

(AA)

Geri Dön