Profesörden albüm-konser

Profesörden albüm-konser

Prof. Ali Rıza Kural aslında tıp profesörü. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı'nda bu mesleğini sürdürüyor. Hem de işine aşk derecesinde tutkun.

Prof. Kural'ın tutkun olduğu bir başka alan daha var:Müzik…Hekimlik ne kadar meşakkatli olsa da Prof. Kural, müzikten hiçbir zaman kopmadı. Hem hekimliği hem de müzikle ilgili çalışmalarını hep sürdürdü.

Öyle ki küçükken "büyüyünce ne olacaksın?" sorusuna "şarkıcı -doktor" cevabını veren Ali Rıza Kural için her zaman musiki ve tıp ayrılmaz bir bütün oldu.

Tıp öğrencisiyken, Türk Sanat Müziği'nin duayenleri olan Arif Sami Toker ve Rüştü Erinç'den musiki dersleri alan Prof. Kural, TRT İstanbul Radyosu'nda da istisna akitli solist olarak çalıştı.

Prof. Dr. Nevzad Atlığ'ın yönettiği Devlet Klasik Türk Musikisi Korosu konserlerine defalarca korist ve misafir solist olarak katıldı. Prof. Kural'ın en büyük hayali bir albüme sahip olmaktı. Kısa bir süre önce bu hayali gerçekleşti.

Klasik Batı Müziği ile Klasik Türk Müziğini birleştirerek; 2008 Şubatında "Hayal İçinde" adlı Senfonik Musiki albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu.

Ali Rıza Kural'a albümünde 50 kişilik senfoni orkestrası ve 10 kişilik Türk Müziği sazları eşlik ediyor. Prof.Ali Rıza Kural, ayrıca 10 Mart Pazartesi günü TİM Show Center'da vereceği ilk konseri ile "Hayal İçinde" adlı albümündeki parçalarını müzikseverlerle paylaşacak.

Konser Tarihi: 10 Mart 2008 Pazartesi
Yer:TİM Maslak Show Center
Saat: 20.30
Kokteyl:19.30

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler