HABER

Protestocuların sayısı 10 bini aştı

Torba Yasa’yı protesto etmek amacıyla Ankara’ya yürüyen protestocuların Ankara’ya girişi için sürdürdükleri çalışmalar sonuç verdi.

Emniyet birimleriyle sendika yöneticileri arasında yapılan görüşmeler sonrası, eylemcilerin kimlik kontrolünden geçirilmesiyle birlikte Kurtuluş Parkı’na girmelerine izin verildi. Burada toplanan ve sayıları 10 bine ulaşan eylemci gurup TBMM'ye yürümeye hazırlanıyor.

DİSK, KESK, TTB, TMMOB tarafından organize edilen “Torba Yasa Tasarısı Eylemi” için Ankara Kurtuluş Parkı’nda bir araya gelen protestocu gurup buradan Meclis’e yürümeyecek. Meclis çevresinde el ele tutuşup ‘zincir halkası’ oluşturarak Torba Yasa Tasarı’sını protesto etmeye hazırlanan eylemciler polisin yoğun güvenlik önlemleri altında yürüyüşe başladı. Şehir dışından gelerek protestoya katılacak eylemcilerle birlikte sayının 20 bine ulaşılması beklenen eylemciler, Kurtuluş Meydanı’na doğru harekete geçti. Kurtuluş Meydanı’nda herhangi bir sorunun yaşanmaması için Polis yoğun güvenlik önlemleri aldı. Ayrıca havadan bir helikopter de eylemi dakika dakika takip ediyor.

Hafta başında Ankara Valiliği’nin yaptığı “Meclis çevresinde herhangi bir protestoya izin verilmeyecek” uyarısına rağmen, eylemci gurubun Meclise yürümesine kararlı olduğu öğrenildi. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler