SPOR

CANLI

'PTT 1. Lig dahil en kötü ve en etkisiz...'

Spor yazarları, Galatasaray-Eskişehirspor maçını yorumladı.

'PTT 1. Lig dahil en kötü ve en etkisiz...'

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

İşte o değerlendirmeler:

Serhat Ulueren: İsmail Kartal silik ve etkisiz

Ligin en zayıf ve dirençsiz takımı Eskişehir ve PTT 1. Lig’deki tüm takımların çalıştırıcıları dahil en kötü, silik, etkisiz hocası İsmail Kartal elbette G.Saray’a sorun yaratamazdı. Bunu çok iyi bilen Hamzaoğlu da bugüne kadar akılından çok az geçirdiği Jem Karacan’a, son haftalarda unuttuğu Semih ve Denayer’e “çıkın oynayın, işte size fırsat” dedi. İddia ediyorum rakip G.Antep veya Akhisar olsa bu riski alamazdı. O da çok iyi biliyordu Kartal’ın, Eskişehir’in ligin en kötüsü olduğunu. Buna rağmen bir hayli kilolanmış, bel çevresi yağlanmış, koşmakta zorlanan Bülent Yıldırım’ın 9’da Burak’ın kendini atmasına, ilk yarı sonunda da Selçuk’un yine kendini rahatça yere bırakmalarına göz yumdu ve 2 düdükle Eskişehir’i bitirdi. Şimdi sormak istiyorum Yıldırım’a... Burak ve Selçuk lehine verdiğin 2 faulu Eskişehir lehine çalabilir miydin? Tanıdığım Bülent Yıldırım bu olamaz. Halbuki o iki saçma düdük olmasa G.Saray yine rahat kazanacaktı ki..

[Maçtan kareler-![Galatasaray - Eskişehirspor maçından kareler 2015-2016](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2124781/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/galatasaray-eskisehirspor-macindan-kareler-2015-2016-155239-myspor)

Uğur Meleke: Hediye günü

12 günde 4’üncü maçına çıkan ve ilk üçünde geriden gelebilmek için olağanüstü efor sarf eden sarı-kırmızılıların dünkü rotasyon kararı da doğru. Genç Denayer, Semih, Emre’nin arzuları, Hamzaoğlu’nun herkesi takım içinde tutabildiğinin göstergesi. Yasin’in de “büyüdükçe küçülmeyi” anlayamadığını görünce, sanki Sinan Gümüş’ün de 11’de olması için uygun bir maçtı bu. O fırsat kaçtı. Ama Jem dezavantajına rağmen Selçuk’un maestro performansı, Burak’ın gollerle dönüşü, Emre’nin yeteneklerini bıraktığı yerde aynen bulması iyi sinyaller. Galatasaray, Kasım’da oynayacağı 4 zorlu deplasman fikstürüne, Lizbon, Rize, Madrid ve Kasımpaşa döngüsüne daha geniş bir oyuncu listesiyle giriyor. Bu da şüphesiz bir Hamzaoğlu başarısı...

Levent Tüzemen: Hepinize güveniyorum

Hamza Hoca'nın yoğun maç trafiği nedeniyle uyguladığı "Derin rotasyon" doğrusu bana "Yürüyen tekerleğe, çomak sokmak" gibi geldi. G.Saray'ın kadro yapısı derin değildi. Hele hele Sneijder'in yokluğunda istikrardan vazgeçip Hakan, Chedjou, Bilal gibi formda oyuncuları düşünmemek riskliydi. Kulübe müdavimleri Emre, Jem, Semih, Olcan ve Denayer'in yer aldığı G.Saray hiç sırıtmadı. Hamza Hoca'nın cesaret gibi görünen bu kadro seçimi, aslında elindeki oyunculara güvendiğinin bir mesajıydı. Hamza Hoca bana Jem Karacan ile ilgili "Güveniyorum" demişti. Eskişehir maçı belki ölçü olmaz ama oyun anlayışı olarak sırıtmadı çünkü Jem basit oynadı, yerini kaybetmedi, riske girmedi, rakibi karşılarken dengeli ve dikkatliydi.

Rıdvan Dilmen: Galatasaray için muhteşem

Kadıköy'de 11 oynamayan 6 oyuncu maça başladı. G.Saray hem rakibin kadrosunun zayıflığı, hem de Eskişehir'in yetersiz oyunu karşısında net favoriydi zaten maçtan önce. Benfica ve Fenerbahçe maçlarında da reaksiyon göstererek efor sarf etmişti. Muhteşem bir maç oldu G.Saray için. İsmail Kartal'ı bulduğu pozisyonlar aldatmamalı, 3-0'dan sonra buna müsaade etti. Normal bir gidişatta bu pozisyonlar olmazdı. İsmail Kartal'ın işi kolay değil. Bir an önce devre arasına kendisini atıp mutlak suretle transfer yapmaları lazım. Zorlu bir periyot başlayacak Galatasaray için. Bu maç Hamza hocanın doğrusuydu ve tam yerine rast geldi. İlk 15 dakika yapılan mükemmel tempoyla maç çözüldü. 4 saatlik bir Lizbon seyahati var. Sonra Atletico Madrid deplasmanı... Bu yüzden Eskişehir maçındaki rotasyon mantıklıydı, hocanın da tam istediği gibi oldu.

Erman Toroğlu: Galatasaray için idman maçı

Galatasaray rotasyona girdi. Futbolcu ile yaşayan, yatıp kalkan Hamza haliyle Eskişehir tipindeki çok da etkili olmayan takıma karşı çıkarttığı onbire ahkam kesmek yanlış olurdu. İlerleyen dakikalar gösterdi ki Hamza doğru iş yapmış. Yalnız maç 4-0 tamam, hakemin rolü var mı? Var! Zaten Eskişehir'e herkes vurmuş bari sen vurma! Burak bir faul alıyor, faul ile uzaktan yakından ilgisi yok. Selçuk gol yapıyor.... Peki Bülent Yıldırım kardeşim Selçuk 13. dakikada rakibini Burak'ın düşürülmesinden daha sert bir hareket ile rakibini indiriyor. Hani penaltı, yok! 45+1'deki Selçuk'a yapılan penaltı da bence penaltı değil.

Mert Aydın: Çok kolay oldu

Rotasyon kavramını biz genelde yanlış anlıyoruz. Öncelikli olarak oynayana değil, oynamayana odaklanıyoruz. Bu yüzden de sonucu oynamayanın durumu üzerinden değerlendiriyoruz. Böyle bir ortamda Hamza hocanın Hakan ve Bilal'den hem de Sneijder cezalı, Rodriguez sakatken vazgeçmesi ciddi cesaret istiyordu.
Ama şunu söylemek gerekiyor ki hocanın bu karara varması için muhtemelen bir Eskişehirspor maçı izlemesi yeterli olmuştur. Rakibin halini görünce belki Muslera'yı dinlendirmek bile geçmiş olabilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler