YURTHABER

PTT'nin 172. Kuruluş Yıldönümü

Taşova PTT Müdürü Lütfiye Gök, PTT'nin kuruluşunun 172. yıldönümünü kutladıklarını belirtti.

Taşova PTT Müdürü Lütfiye Gök, PTT'nin kuruluşunun 172. yıldönümünü kutladıklarını belirtti.

Gök, gazetecilere yaptığı açıklamada, PTT'nin 1840 yılında posta nezareti olarak kurulduğunu ve ilk posta nazırının da Ahmet Şükrü Bey olduğunu hatırlatarak, PTT'nin, 2004 yılında "PTT Bank" adını kullanma hakkını aldığını söyledi.

PTT'nin uygulamaya koyduğu projelerle Türkiye'nin gözde işletmeleri arasında yerini aldığını anlatan Gök, şöyle konuştu:

"Müdürlük olarak elektronik ortamda Türkiye'nin her yerinde bulunan PTT merkez ve şubelerine çok ucuza havale ve çek kabul işlemleri yapılmakta, aynı şekilde ülkenin her yerinden Taşova merkez şubemize gönderilen çek ve havaleler çok kısa bir sürede alıcılarına ödenmektedir. İllerden gelen günlük ortalama 50 adet kargo ve kurye, tahsis edilen 2 personel ve 2 araç ile aynı gün alıcılarına teslim edilmekte ve değişik illere gönderilen günlük kargo ve kurye gönderi işlemleri aynı gün yapılmaktadır. Bankalara ait kredi kartlarına para yatırma ve vatandaşların değişik bankalarda bulunan hesaplarına ucuz para transfer işlemleriyle hizmet vermekteyiz."

Muhabir: Tevfik Öztürk