HABER

Putin: "2012 seçimleri şeffaf olmalı"

Putin, "Seçimlerde şeffaflığı temin etmemiz gerekiyor derken, böyle bir şeffaflığa ilk ihtiyacı olan bizleriz, bu gerçeğe dikkatlerinizi çekmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Putin: "2012 seçimleri şeffaf olmalı"

MOSKOVA (İHA) - Rusya Başbakanı Vladimir Putin, muhalefeti, seçimleri "gayri meşru" hale getirmeye çalışmakla suçlayarak, hükümetin, gelecek yıl Mart ayında düzenlenecek olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin şeffaf yapıldığını açıkça ortaya koyması çağrısında bulundu.

Rus haber ajanslarına konuşan Putin, seçimlerin adil ve şeffaf olması konusunun internet üzerinden de tartışılması gerektiğini belirterek, "Halkı dinleyin, ortaya attıkları iddiaları dinleyin, bunların gerçekten seçimlerin daha şeffaf yapılmasını amaçladığını görürseniz, bunları uygulayın. İnsanlara teşekkür edin, onların tavsiyelerini dinleyin ve hayata geçirin" diye konuştu.

Bu arada, seçim sandıklarının içleri görülen plastik kutular olması gerektiğini belirten Putin, "Merkez Seçim Komisyonu'nun yeterli parası yoksa (Komisyon Başkanı) Vladimir Çurov'un hükümetten daha fazla bütçe istemesi gerekir" dedi.

İnsanların zihninde, seçimlerin gayrimeşru olduğuna yönelik hiçbir soru işaretinin kalmaması gerektiğini söyleyen Putin, "Bu ülkemiz için, hükümet için büyük önem arz ediyor" ifadelerini kullandı.

Bu arada, muhalefet partilerine de eleştiriler yönelten Putni, muhalefetin, lideri ve net hedefleri olmayan bir hareket olduğunu iddia etti. Putin, muhaliflerin ortak bir programlarının bulunmadığını belirtti.

Muhaliflerin somut şeyleri yapabilecek kişiler olmadığını da savunan Putin, muhalefetin seçim sürecini "gayrimeşru hale getirmeye çalıştığını" söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön