HABER

Putin'e sert sözler: Rus ordusunun sanıldığı kadar güçlü olmadığını gördük

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Çekya Devlet Başkanı Milos Zeman'dan sert ve çarpıcı açıklamalar geldi. Putin için 'deli' ifadesini kullanan Zeman, "Rus ordusunun sanıldığı kadar güçlü olmadığını gördük." dedi. Savaşın devam etmesi halinde Rusya'nın daha fazla dayanamayacağını belirten Zeman Ukrayna'da yaşananlar için de, "Bu soykırıma eşittir. Bütün bunlara sebep olan Putin ise bir savaş suçlusudur." ifadelerini kullandı.

Putin'e sert sözler: Rus ordusunun sanıldığı kadar güçlü olmadığını gördük

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken, Çekya Devlet Başkanı Milos Zeman önemli açıklamalarda bulundu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bir savaş suçlusu olduğunu belirten Devlet Başkanı Zeman açıklamasında, “Ukrayna’da bir katliam yapılıyor. Ülkesini savunan sivil halk öldürülüyor. Bu soykırıma eşittir. Bütün bunlara sebep olan Putin ise bir savaş suçlusudur. Putin barışa karşı da suç işledi. Kendisinin bir deli olduğunu daha önce söyledim ve deliler kesinlikle tecrit edilmelidirler” dedi.

3cef3977-cd44-4d65-ab0d-09a2727cc353

"RUS ORDUSUNUN GÜÇLÜ OLMADIĞINI GÖRDÜK"

Devlet Başkanı Zeman açıklamasında, “Bu savaş bizlere bazı gerçekleri gösterdi. Mesela Rus ordusunun sanıldığı kadar güçlü olmadığını gördük. Ukrayna’ya yapılan saldırılar karşısında Rusya’nın ekonomik ve siyasi olarak daha fazla dayanabileceğini düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

"UKRAYNALI SIĞINMACILARA DESTEK DEVAM EDECEK"

Devlet Başkanı Zeman açıklamasında, Çekya’nın Ukraynalı sığınmacılara verdiği desteğin devam edeceğini belirterek, Ukraynalı sığınmacıları Suriyeli sığınmacılarla kıyasladı. Ukraynalı sığınmacıların kadın ve çocuklardan oluştuğunu, erkeklerin ise ülkelerinde savaştığını öne süren Devlet Başkanı Zeman, Suriyeli sığınmacıların ise erkeklerden oluştuğunu, eşlerini ve çocuklarını ülkelerinde bıraktıklarını iddia etti. Zeman ayrıca Ukraynalı mülteciler içerisinde bulunan Romanlar ile ilgili farklı yöntemler düşüneceklerini ifade etti. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler