Putin: Poroşenko'nun telefonlarını açmıyorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun telefonlarını açmadığını söyledi. Putin, "Onun seçim kampanyasında yer almak istemediğimden konuşmuyorum" ifadelerini kullandı.

Putin: Poroşenko'nun telefonlarını açmıyorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun telefonlarını “onun seçim kampanyasında ve Kerç boğazındaki provokasyonla ilgili basit planında yer almak istemediği” için açmadığını söyledi.

Sputnik’in haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun telefonuna yanıt vermemesiyle ilgili bir soruyu yanıtladı. Putin “Mesele Benim Pyotr Alekseyeviç’le konuşmak istememem değil. Onun seçim kampanyasında yer almak istemediğimden konuşmuyorum” dedi.

"BU BASİT PLANDA YER ALMAK İSTEMİYORUM"

Poroşenko’nun “ustaca biçimde kriz ve provokasyonlar yarattığını, bunların sorumluluklarını da Rusya’ya yüklediğini” savunan Putin “Daha sonra da oluşan sorunları harika biçimde çözdüğünü göstermeye çalışıyor. Bu basit bir plan ve ben de bu planda yer almak istemiyorum, almayacağım da” diye konuştu.

Putin, G20 zirvesinden sonra yaptığı açıklamada, “Poroşenko ile konuşmadık, ancak bu her türlü iletişimi keseceğimiz anlamına gelmiyor” demişti.

POROŞENKO, 'ULAŞAMIYORUM' DEMİŞTİ

Poroşenko, Kerç Boğazı’ndaki gerginlik sonrasında Putin’i aradığını ancak yanıt alamadığını söylemişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
BENCE UKRAYNA BATININ TUZAĞINA GİDİYOR YEM OLUYOR PUTİN HAKLI BATI KANDIRIYOR OYUN OYNUYOR UKRAYNA TUZAĞA DÜŞÜYORSUN NET VE GERÇEK
Proşenko ve onun yönetimdeki arkadaşları batının piyonudur ve hepsi birer ABD ve AB finosudur; ve Batı'nın, Rusya'nın doğal kaynaklarına erişimini kolaylaştırmayı görev edinmiş bir 5. koldur.. Ancak Ukrayna halkına ve toprakları bölünen Ukrayna'ya yazık oluyor çünkü çileyi çeken ve çatışmalarda çocuklarını kaybeden Ukraynalılar..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler