Putin'den önemli 'savaş' açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyada kapsamlı yeni bir Soğuk Savaş başlamayacağını umduğunu, ancak başlaması durumunda bile Rusya’nın buna hazır olduğunu açıkladı.

Putin'den önemli 'savaş' açıklaması

Sputnik'in haberine göre Suudi Arabistan’a gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Rus ve Arap medyasına demeç veren Putin, “Yeni Soğuk Savaş çıkar mı” sorusuna, “Doğrusu yeni Soğuk Savaş ve silahlanma yarışı başlamasını istemiyorum. Umarım başlamaz. Ancak benzer bir gelişme yaşanır ise Rusya buna şimdiden hazırlıklı. Bizim elimizde kimsenin geliştirmeyi bile başaramadığı yeni nesil silahlar mevcut. Dolayısıyla bu tür gelişmeler yaşanırsa biz hazırlıklıyız” açıklamasını yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Bizim mutlaka ikiyüzlü batı blokundan ayrılıp, doğu bloku ülkelerinin birliğine katılmamız gerekir, insanımızın yapısı,demokrasi anlayışı,din anlayışı,arabesk yaşam alışkanlığı bizi doğu blokuna zorluyor,%50 nin üzerinde halkımızda böyle bir yapı var, o halde halkımızın yapısına uygun blokta olmalıyız, batı bize bol geldi, yada uymadı.Bir 20-30 yıl doğu blokuna İrana ,Çine,Rusyaya takılmalı,halk burayıda görmeli.
illa bir yere asalak olalım diyorsun.titre ve kendine gel kendi ayaklarının üzerinde dur kimseye boyun eğme
ruslara fazla guvenme dostum tarih boyu turklerle savasmis bir millet.Onlarin amaci bizi natodan koparmak.
)) gördün mü şimdi Bizi NATO ya sokan zihniyeti . Aynaya bakman kâfi.. O zamanda bu şekilde korkutup bizi ABD nin boyunduruğuna sokmuştu MANDACI CHP! NATO'ya İlk giriş Başvurusu İnönü tarafından yapılmıştır. IMF ye giriş başvurusu 1947 de yine İnönü Devrinde. AB ye (AET_Avrupa Ekonomik Topluluğu) giriş başvurusu yine İnönü Devrinde
çin in yaptığı açıklamaları görmedin heralde iran a fazla güvenmeyin rusya da çıkarı için vardır bunu bilin
Doğu blogu ülkelerini tek yüzlü görmen de çok enteresan olmuş. Aynı dünyada yaşadığımıza emin değilim. :)
@cemo3641 senin kulağına hangi imam üfledi bilmiyorum. sana şunu yazayım Türkiye’yi DP yani Mendres natoya soktu. hata Koreye acele asker gönererek Nato’ya girmeyi garantiledi. Chp lideğilim.
ozan Cengiz! İnönü ilk giriş başvurusunu yaptı. NATO Türkiye'nin Çok partili bir Demokrasiye geçmesini şart koştu. Tekparti İktidarı Chp'de buyuzden seçimlere gitmek zorunda kaldı. DP geldiğinde önünde fazla bir seçenek yoktu. Zaten; Menderes Aliağa rafinerisi kredisi için Yüzünü Rusya ya döndüğü gibide Darbe ile devrilip Asıldı..
@cemo3641 Güvenmiyosunda niye ticaret yapıyosun,niye doğal gaz alıyosun.hepsine bağımlısın işte.millet burda boş boş sallıyo
Bu saydığın ülkelerin hepsi din anlayışı olmayan diktatörlükle yönetilen ülkeler, adaletin yok sayıldığı ülkeler
Elbet bir gün sıra size de gelecek... Ama şimdilik işimize yaramaya devam edin lutfen
Türkiye Rusya başta olmak üzere komşu ülkelerden aldığı silahlar konusunda uyanık olmalı, bu silahların titizlikle incelenmesi lazım. Yarın bir savaş durumu söz konusu olduğunda o silahların aleyhimize kullanılmayacağı tespit edilmeli. Adam bir tuşa basarak sana sattığı silahı kendi üstünde etkisiz hale getirebilir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler