HABER

Putin'den flaş 'Ukrayna' açıklaması

Putin: "AB, Ukrayna hükümetini tanıdığını açıkladı ancak ne 1 dolar ne de 1 euro katkısı oldu. Biz tanımamamıza rağmen desteklemeye devam ediyoruz."

Putin'den flaş 'Ukrayna' açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Ukrayna'nın ekonomisini desteklemeye devam ettiğini, ancak bu durumun sonsuza kadar sürmeyeceğini bildirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Putin, “Şu andaki durum dışarıdan biraz garip görünüyor. Herkesin de bildiği gibi, Avrupalı partnerlerimiz Kiev hükümetini tanıdığını bildirdiler, ancak Ukrayna ekonomisine ne bir dolar, ne de bir euro katkıda bulundular. Rusya ise Kiev hükümetini tanımamasına rağmen, hala Ukrayna'nın ekonomisini desteklemeye devam ediyor. Bu durum sonsuza kadar devam edemez. Ancak geriye kalanların da zarar görmemesi için dikkatli hareket edilmesi gerek” ifadelerini kullandı.

Rus İtar-Tass haber ajansında yer alan habere göre Devlet Başkanı şu açıklamayı yaptı:

“Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın şu andaki durumu iyileştirme çabalarının sonuca varmasını ve sonucun olumlu olmasını umuyorum. En önemli nokta ise, şu anda Ukrayna hükümetinin başında olanların daha sonra düzeltilemeyecek hatalar yapmamasını umuyorum. Sanayi Bakanlığı'ndan Ukraynalı partnerlerimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmelerini, ancak her türlü soruna hazır olmalarını rica ediyorum. Aynı zamanda Kiev'in gaz borcu sorununun da çok kritik ve zor olduğunu düşünüyorum. Bu konuyu Ukraynalı yetkililerle görüşmek için Dışişleri Bakanlığı'ndan toplantı ayarlamalarını isteyeceğim.” (DHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler