HABER

"Radyo Hizmet Ödülleri" verildi

İstanbul (AA)- Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'nin (RATEM), radyo yayıncılığının 80. yılı kutlamaları kapsamında düzenlediği "80. Yıl Hizmet Ödülleri", Halit Kıvanç ve Türkiye İş Bankası'na verildi.

TRT İstanbul Radyosu Mesut Cemil Salonu'nda gerçekleştirilen törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, radyoda hayali bir dünya olduğunu ifade ederek, radyo yayıncılığının 80. yılı dolayısıyla ilköğretim öğrencileri arasında "Arkadaşım Radyo" başlıklı bir yarışma düzenlendiğini söyledi.

"Arkadaşım Radyo" ifadesini çok sıcak bulduğunu dile getiren Çelik, şöyle konuştu:

"Arkadaşım televizyon olsaydı, bu bana çok yabancı gelirdi. Televizyonda herşey hap gibi önümüze sunuluyor ve akıp gidiyor. Radyoda, kitaptaki samimiyeti bulurum. Çünkü okuduğunuz bir kitabı yıllarca unutmazsınız ama yüzlerce televizyon filmi seyreder ve hızlı bir şekilde unutursunuz."

Halit Kıvanç'ı "cumhuriyet ile yaşıt bir ağabey" diye tanımlayan Çelik, "Allah uzun ömür, sağlık versin. Ben kendimi bildim bileli maşallah dimdik ayakta, mesleğini gençlere örnek olacak şekilde icra ediyor" dedi.

Konuşmaların ardından "Arkadaşım Radyo" kompozisyon yarışmasında dereceye giren 13 öğrenciye ödülleri verildi.

Törende daha sonra "Radyo Hizmet Ödülleri", Halit Kıvanç ve Türkiye İş Bankası'na sunuldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön