Mynet Trend

Raif İnan yapımcılığındaki ‘Büyük Düşler Büyük İşler' programının sunucuları kimdir?

TRT Belgesel'de ekrana gelen “Büyük Düşler Büyük İşler”, yeni sezonu ile ağustos ayından itibaren yayınlanıyor. Peki Su Savaşları programının da yapımcısı olan Raif İnan'ın yapımcılığını üstlendiği ‘Büyük Düşler Büyük İşler' programının sunucuları kimdir? Detaylar haberimizde...

Raif İnan yapımcılığındaki ‘Büyük Düşler Büyük İşler' programının sunucuları kimdir?

TRT Belgesel'de yayınlanan “Büyük Düşler Büyük İşler”, yeni sezonu ile ağustos ayı itibariyle yayınlanmaya başladı. Yapımcılığını Raif İnan ile Bülent Turgut'un üstlendiği projenin ikinci sezonun ilk bölümü 13 Ağustos 2021'de yayınlandı. Çocukların hayallerini gerçeğe dönüştüren projelere imza atan program, karış karış Anadolu topraklarındaki miniklerin hikayelerini dinliyor. Ayşe Senem Göral, Ulaş Albayrak, Doğan Akdoğan’ın sunumuyla ekrana taşınan “Büyük Düşler Büyük İşler” programı, çocukların hayallerine ulaşmasına katkı sağlıyor.

“Büyük Düşler Büyük İşler” ekibi, yeni sezonda 16 köy okulu gezerek çocukların hayallerine kavuşmasını sağlayan projelere imza attı. Hemen hemen 11 bin 400 kilometre yol kat eden ekip, yeni kentler ve yeni hayalleri ekrana taşıyor. Kendi imkanlarıyla helikopter yapan Hataylı Hüseyin, hayallerini ekrana taşımak için yönetmek olmak isteyen Mardinli Neyüle, Mersin’de yörük çadırlarının arasında gökyüzünü hayal eden Emir, Sinop’ta yaptıkları uçağı robotik kodlama ile uçurmayı düşleyen Behlül ve nicelerinin hikayelerini ekrana taşıyor. Programın yapımcılığını başarılı projeleri ile tanınan ve Su Savaşları programının da yapımcısı olan Raif İnan ile Bülent Turgut üstleniyor. “Büyük Düşler Büyük İşler” ekibi, çocukların hayallerine ışık tutmaya bu sezonda devam ediyor.

Anadolu'yu gezerek köy okullarındaki çocukların hayallerine ışık tutan “Büyük Düşler Büyük İşler” ekibi, yeni sezonu ile ekrana çıkmaya hazırlanıyor. Yeni maceralar, yeni hayallerin yer aldığı yeni sezon, çocukların ufkunu geliştirecek bölümlere sahip. Programın yeni bölümü 13 Ağustos saat 21.00’da TRT Belgesel ekranlarında yayınlandı. Çocukların uçsuz bucak hayal dünyalarındaki yenilikçi projeleri, hayata geçiren “Büyük Düşler Büyük İşler” programı, izleyicilerin beğenisini kazanan yapımlar arasında yer alıyor. Çocukların yüzlerinde bir tebessüm oluşturan “Büyük Düşler Büyük İşler” programının yönetmen koltuğunda Cihan Sağlam oturuyor.

BÜYÜK DÜŞLER BÜYÜK İŞLER PROGRAMI NEDİR?

TRT Belgesel ekranın yer alan ve yapımcılığını Bülent Turgut ve Raif İnan’ın yaptığı “Büyük Düşler Büyük İşler” programı, bir renovasyon projesi. İmkansızlıklar için sınırsız hayaller kuran çocukları hayallerine kavuşturma ve geleceğe umutla bakmalarını sağlayan proje çeşitli başarılara imza atıyor. İlk sezondan itibaren izleyenlerin beğenisini kazanan program Türkiye’nin dört bir yanındaki çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Çocuklara ilham verecek atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenleyen program, köy okullarında çocukların zevkle çalışabileceği alanlar sunuyor. Bilim, resim, müzik, zeka oyunları ve beceri atölyeleri gibi farklı alanlara kavuşturan “Büyük Düşler Büyük İşler”, köy okullarındaki çocukların gelişimini destekliyor.

BÜYÜK DÜŞLER BÜYÜK İŞLER PROGRAMININ SUNUCULARI KİMDİ?

TRT Belgesel kanalının en sevilen programlarından biri olan “Büyük Düşler Büyük İşler”, çocukların hayal dünyalarından esinlenerek onlara keyifli bir çalışma alanı sunuyor. Beceri atölyeleri, tiyatro ve resim alanları, müzik enstrümanları gibi farklı imkanlar sağlayacak geleceğin sanatçılarına, bilim insanlarına yeni fırsatlar sunuyor. Çocukların gelişimlerini ve yaratıcılıklarını destekleyen atölyeler ve çalışmalar sağlayan program sayesinde hayal gücünün sınırları olmadığı vurgulanıyor. Büyük işlerin arkasında başarıların uçsuz bucaksız hayal gücü olduğuna inanan ekip, çocukların gelişimlerini desteklemek için farklı imkanları seferber ediyor. İlk bölümünden itibaren dikkatle takip edilen “Büyük Düşler Büyük İşler” programının arkasında güçlü bir ekip var. İç mimar Ayşe Senem Göral’ın sunuculuk yolculuğuna bu sezonda iki yeni isim dahil oluyor. Oyuncu Doğan Akdoğan ve sanat yönetmeni Ulaş Albayrak projeye dahil olarak yeni sezonda çocukların hayallerine kavuşmasını destekliyor.

BÜYÜK DÜŞLER BÜYÜK İŞLER 3. SEZON ÇEKİLECEK Mİ?

Yayınlandığı ilk günden beri heyecanla takip edilen “Büyük Düşler Büyük İşler” programının ikinci sezon çekimleri tamamlandı. Ağustos ayının ikinci haftası ekrandaki yerini alacak olan programın üçüncü sezon çekim hazırlıkları başladı. Çocuklara ışık tutacak projeleri Anadolu'nun her yerine yaymayı amaçlayan program ekibi hız kesmeden üçüncü sezonun için hazırlık yapıyor.

RAİF İNAN KİMDİR?

Yapım, tiyatro, konser, müzik, booking, kültür - sanat mekanı işletmeciliği, müzikal, festival, kurumsal etkinlik ve organizasyon alanlarında faaliyet gösteren Atlantis AŞ’nin kurucu ortağı olan M. Raif İnan, tiyatro sektörüne yalnızca oyuncu değil; yönetmen, yazar, ışık, sahne teknisyeni, dekor, ses ve kostüm tasarımcıları yetiştirmek ve sektörün büyümesine katkıda bulunmak için çalışmalar yapan Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı’nın kurucularındandır.

Sanat eğitimi ve üretiminin dışında müzayede düzenlenmesi, sergilenmesi, gelecek teknolojiler ve sonucu kapsamında oluşabilecek yeni sanat akımların gerçekleştirilmesi ve gerekirse bu alanda teknolojik ve antropolojik Ar-Ge faaliyetlerinde bulunulmasını hedefleyen Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı’’nın kurucularından da olan Raif İnan’ın kurucusu olduğu vakıf çatısı altında Bosphorus Film Lab, Boğaziçi Film Festivali, Diaspora Uluslararası Kısa Film Festivali, Hollywood Türk Filmleri Festivali gerçekleştirilmektedir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön