Raikkonen Melbourne öncesi ateşli

Kimi Raikkonen, geçen sene bu pistte yaşadığı başarıları bu sene de aynen tekrar etmek için son derece istekli. Takım arkadaşı Felipe Massa da geçen sezona kuvvetli bir başlangıç yapmış ancak bazı problemler ve kötü şans eseri olarak şampiyonada iddialı olamamıştı.

Brezilyalı pilot da Raikkonen gibi bu yıl birinci Ferrari pilotu olma arzusunda.

Kimi Raikkonen: "Ben bir yarış pilotuyum ve neticede yapmak istediğim tek şey başarılı şekilde yarışmak. Bu benim işim ve seviyorum. Geçen sezonun bitmesinden bu yana hiç boş durmadım ve durmadan egzersiz yaptım. Şimdi kendimi gayet rahat ve hazır hissediyorum. Melbourne'e mükemmel bir araçla geldik. Kış testlerimiz de oldukça başarılı geçti ve bizi ziyadesiyle memnun etti. F2008 geçen yılki selefine kıyasla çok daha iyi bir ara. ve bu bağlamda takım esasem mükemmel bir iş çıkardı."

"Aslında ben geriye bakmayı pek sevmeyen bir insanım ancak geçen sene kazandığımız başarıların bu sene de tatbik edilmesi adına bazı noktaları örnek almamız gerekiyor. Ferrari ile geçireceğim bu ilk yılımda güzel hedeflerim var. Sezon sonunda hedefime ulaşıp kutlama yapmaktan çok hoşlanıyorum. Bunun için mücadele edeceğim. Noel'i eşim Jenni ve arkadaşlarımla birlikte Dubai'de kutladım. Böylece sezon arasında dinlendirici bir etkinlik gerçekleşmiş oldu, biraz rahatladım. Ocak ayının başından itibaren de çok yoğun şekilde testlere devam ettik. Güçlü, hızlı ve mücadeleci bir paketimiz var. Zaferler kazanmak için hazırız."

TurkiyeF1.Com