HABER

Raikkonen performansdan memnun

Raikkonen performansdan memnun

Kimi Raikkonen takımı McLaren Mercedes ile son Barcelona testlerinde en iyi dereceyi elde ettikten sonra yaptığı açıklamada aracının performansından memnun olduğunu söyledi. Finlandiyalı sürücü bu yıl V8 motoru ile ilk kez en hızlı tur zamanını Barcelona'da elde etmiş oldu. İspanyol pistinde McLaren takımı'da V8 motoru ile ilgili erken yaşadığı sorunları gidermiş ve ilerleme kaydetmiş gibi gözüküyor.

Raikkonen Çarşamba günü ilk kez tam bir yarış mesafesi testini sorun yaşamadan tamamladı. Kimi 96 tur attı. McLaren pilotu testler sonrasında çok mutlu olduğunu ve takımının performansının artışından dolayı ileriye yönelik olumlu fikirleri olduğunu söyledi.

Raikkonen gün sonunda, "Kesinlikle bir kaç hafta öncesine göre çok çok daha iyiyiz" dedi.

"Şu an nerede olduğumuzu söylemek gerçekten zor. Ama iki yarış uzunluğu kadar deneme sürüşü sonrası motor çalışmaya devam ediyor ve problem gözükmüyor. Bence iyi bir araç, geçen seneden daha iyi. Karşılaştırmak çok zor çünkü motor farklı ve daha değişik bir aero seviyesi var. Araç daha hızlı. Bahreyn'de nerede olacağımızı göreceğiz ve bunu şimdiden görmek zorundayız."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön