Raikkonen Sepang'da mücadeleye geri döndü

Malezya GP'de kariyerinin ilk puanını aldıktan 5 yıl sonra Sepang'da bu kez podyumun tepesine çıkan Kimi Raikkonen, takımın yeniden mücadeleye dönmüş olmasından mutlu olduğunu söyledi.

BMW Sauber pilotu Robert Kubica'nın yaklaşık 20 saniye önünde damalı bayrağı gören Fin sürücü, Avustralya'da kaybettiği puanları telafi ederek genel klasmanda Lewis Hamilton'ın arkasına yerleşti.

Basın toplantısında konuşan Raikkonen, "Şüphesiz Avustralya'da oldukça sıkıntılı bir hafta sonu geçirdik, açıkçası bu tür problemlerle karşılaşacağımı hiç beklemiyordum" dedi.

F1 kariyerinin 16. zaferini yaşayan Raikkonen, "Melbourne'ün ardından burada da herşeyin farklı olacağından yüzde 100 emin değildik. Ancak herşey yolunda gitti ve kolay bir zafer geldi. Motorda bir arıza yaşamadık. Tekrar mücadeleye dönmek için takım harika bir iş çıkardı. Felipe de ikinci olsaydı çok daha mutlu olacaktım. Ne yazıkki onun işleri yolunda gitmedi" dedi.

Ferrari'nin özellikle sıralama performansını geliştirme konusunda daha fazla çalışması gerektiğini vurgulayan Raikkonen, "İkinci seans iyi geçti fakat son seansta, dün de söylediğim gibi lastiklerin yol tutuşu zayıftı" diye konuştu.

Tek turdaki eksikliklerini uzun mesafeli yarışlarda kapatma konusunda kendilerine güvendiklerini belirten Fin pilot, "Araç tüm hafta sonu iyiydi. Fakat bazen lastikler nedeniyle en iyi performansı almakta zorluk yaşadık" dedi.

TurkiyeF1.Com