HABER

Ramadi'de çatışmalar tırmanıyor

BAĞDAT (İHA) - Irak'ın batısındaki El Anbar Eyaleti'ne bağlı Ramadi'de, isyancı gruplarla hükümet yanlısı aşiret üyeleri arasında çıkan çatışmaların giderek tırmandığı belirtiliyor. Çıkan olaylarda ilk belirlemelere göre 9 aşiret üyesiyle 29 isyancının öldüğü bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, bu akşam yerel saatle 22.00 sıralarında saatlerinde başkent Bağdat'ın batısındaki Ramadi kentinde aşiret unsurlarıyla bir grup silahlı isyancı arasında şiddetli çatışma yaşandı. Çıkan olayların tırmanmasıyla karşılıklı kayıpların verildiği kaydedilirken, ilk belirlemelere göre 9 aşiret üyesiyle 29 aşırı uç isyancının öldüğü belirtildi.

Bölgeden ismini açıklamak istemeyen bir görgü tanığı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte gerçekleşen olaylarda bomba yüklü bir otomobil infilak ettirmesiyle hükümet yanlısı olarak bilinen El Burusiye aşiretinden 9 kişinin hayatını kaybettiğini belirti. Tarafların karşılıklı çatışmasında 29 isyancının da öldüğünü kaydeden görgü tanığı, 20'ye yakın otomobilin ise ateşe verildiğini duyurdu. Olaylar, Anbarı Kurtarma Konseyi'nin toplantısından hemen sonra gerçekleştiği belirtiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön