HABER

Ramazan ayında hava sıcaklığı nasıl olacak

Ramazan ayı boyunca hava sıcaklığı İç Anadolu dışında mevsim normallerinde seyredecek.

Metoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı son tahminlere göre Yurdumuzda bugün (08.07.2013 Pazartesi) ve yarın (09.07.2013 Salı) yağış beklenmiyor. Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın hafif arasıra orta kuvvette Marmara ve Kuzey Ege’de kuzeydoğu yönlerden zaman zaman kuvvetli olarak eseceği bekleniyor.

10.07.2013 Çarşamba gününden itibaren hafta sonuna kadar Doğu Karadeniz kıyıları, Kars ve Ardahan çevreleri ile Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu, Ankara’nın kuzeyi ile Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklenmektedir.

Önümüzdeki hafta sonu ise ülke genelinde yağış beklenmiyor. Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında bu hafta boyunca önemli bir değişiklik olmayacağı genellikle mevsim normalleri civarında, yurdumuzun iç kesimlerinde mevsim normallerinin biraz üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Uzun vadeli tahminlerimize ve aylık değerlendirmelerimize göre Ramazan ayı boyunca hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normalleri civarında bu hafta olduğu gibi İç bölgelerimizde normallerinin birkaç derece üzerinde seyredeceği öngörülmektedir.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön