Ramazan ve kurban bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İkramiye ne kadar?

Hükümetin haber verdiği bayram ikramiyesi müjdesi sonrasında emeklilerin kafasında 2 soru var. İkramiyeler ne zaman ödenecek ve ne kadar olacak? İşte seçim öncesi açıklanması ile tartışmalara yol açan bayram ikramiyesi ile ilgili merak edilenler...

Ramazan ve kurban bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İkramiye ne kadar?

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklama ile Ramazan ve Kurban bayramlarından emeklilere ikramiye verileceğini belirtti. Tabii bu müjdeli haber emeklileri sevindirdi ve insanlar ne kadar para alacaklarını ve ikramiyelerin ne zaman yatırılacağını merak ediyorlar.

EMEKLİLELERE BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı yeni ikramiye sistemine göre bundan sonra emekliler ile emekli maaşı bağlanan gazi, şehit yakınları ve koruculara Ramazan ve Kurban bayramı öncesinde ikramiye verilecek. 2018 Ramazan ve Kurban bayramları öncesi ikramiyelerin yatacağı kesin tarih henüz açıklanmadı.

Bunda komisyona gönderilen tasarının onaylanma sürecinin etkisi olabilir. Kanun tasarısı onaylandığında ikramiyelerin ne zaman yatacağın açıklanması beklen iyor.

HANGİ EMEKLİ NE KADAR İKRAMİYE ALACAK?

Yapılan çalışmayla ilgili açıklamalara göre emekliler arasındaki farklar gözetilmeksizin emekli maaşı alan herkese 1000 TL ikramiye yatırılacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Mübarek Ramazan ayı 16 Mayıs'ta başlayacak. Ramazan Bayramı da 15 Haziran'da başlıyor. Emeklilere de ikramiyenin bu tarihten önce yatırılması bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Bu ikramiyeyi seçim yatırımı olarak herkese eşit verenlerin aklına yıllık zamlarında hiç olmazsa 2-3 kerede bir herkese sabit olarak vermek neden gelmez? Yüzdeli zamla zaten çok alan çok, az alan da az alır. Her 2-3 zamda bir seyanen eşit zam verilmesi uçurumun açılmasını bir nebze önler. Ama kafalar hep oy yatırımında olduğu için bunları düşenecek adamlar nerede????
uyanık akp ulen milleti parayla satın almaya kalkışan akp kimin parasını kime dağıtıyorsun tamda 15 haziranda Ramazan bayramı başlıcak seçimden 10 gün önce sırf oy için sen milleti salak mı sanıyorsun ey şeytanla ortaklık yapanlar buna kanan milleltin vicdanına tüküreyim zaten enflasyon karşısında 2018 zammın çöpe gitti maaşın geriledi 1300 para alıyorsun enslayonda zaten 300 ü gitti yılda 3600 yapar sana 1000 tl vermiş sırf gösteriş oy devşirme o parayı oda biliyor enflasyon olarak 83 tl olarak maaşlara neden ilave etmedinde şimdi ikramiye altında millete kakalıyon annem emekli 1280 tl alıyo
Diğer Haberler