HABER

Rapor açıklandı, soru işaretleri bitmedi

Adli Tıp ön raporu açıklandı. Defne Joy Foster'ın kanında uyuşturucu madde bulunmadı. Ancak ölüm sebebiyle ilgili soru işaretleri bitmiyor.

Rapor açıklandı, soru işaretleri bitmedi

İşte cevap bekleyen sorular; Yorgunluğa mı dayanamadı? Kalp krizi mi geçirdi? Yoksa alerjik reaksiyon ihtimali mi söz konusu?

[

****](https://www.mynet.com/hincal-uluctan-kiyamet-kopartan-yazi-110100554532 )

[

****](http://haber.mynet.com/detay/magazin/unlu-sunucu-neden-oldu/554421)

[**

**](http://birbak.mynet.com/detay/magazin/iste-birlikte-son-goruntuleri/7594?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_image)

[**

**](http://aktuel.mynet.com/galeri/turk-unluler/esi-yikildi/7268/186692/)

[**

**](https://www.mynet.com/astim-gercekten-oldurur-mu-110100554469)

Çarşamba günü hayatını kaybeden ünlü sunucu Defne Joy Foster'ın ölüm nedeni ile ilgili Adli Tıp Kurumu ön raporu tamamlandı. Rapora göre, Foster'ın kanında uyuşturucu maddeye rastlanmadı.

SOLUNUM YETMEZLİĞİ
Ayrıca raporda Defne Joy Foster'ın, doğrudan solunum yetmezliği şüphesiyle hayatını kaybettiği belirtildi. Raporda, Foster'in vücudunda herhangi bir darp izine rastlanmadığı da yer aldı.

İncelemede, Foster'ın sol alnında yeni oluşmuş bir sıyrık belirlenirken (olay sırasında düşmeden kaynaklanmış olabileceği belirtildi), otopsi sırasında savcısı eş İlker Yasin Solmaz'ın ifadesine başvurdu.

Solmaz eşiyle en son 22.00 sıralarında telefonla görştüğünü, kendisine arkadaşlarıyla buluşacağını söylediğini, eşinin astım hastası olduğunu ve sürekli ilaç kullandığını söyledi.

Eşinin alkol kullandığını ancak uyuşturucu ve benzeri bir madde kullanmadığını belirten Solmaz, şikayetçi olup olmama konusuna sonra karar vereceğini ifade etti.

SORU İŞARETLERİ BİTMEDİ
Kesin ölüm nedeni 1.5 ay sonra açıklanacak

Defne Joy Foster geçen hafta "Yok Böyle Dans" yarışmasına veda etmişti. Yarışmanın jürisinde yer alan Saba Tümer'e "çok yorulduğunu" anlatmıştı. Foster, kameralara yansıyan son görüntüsünde de oldukça bitkin görünüyordu. Bu durum, 'astım hastası olan Foster yorgunluğa mı dayanamadı?' sorusunu akıllara getirdi.

Defne Joy Foster'ın o gece arkadaşlarıyla gittiği 2 mekanda aşırı alkol aldığı iddia edildi.

Uzmanlar, alkolün astım hastalığına ölümcül etki yapmasının düşük ihtimal olduğunu ancak alkolün hareketleri yavaşlatmış olabileceğini söylüyor.

Bu da Foster'ın, alkol nedeniyle astım krizini atlatamadığı çantasındaki ilaçları almakta geciktiği ihtimalini doğuruyor. Foster'ın yediği başka birşeyin vücudunda alerjik reaksiyon yaratmış olabileceği de ihtimaller arasında.

Defne Joy Foster'ın burnundan kan geldiği de iddia ediliyor. Uzmanlar, astımla burundan kan gelmesi arasında herhangi bir bağ olmadığını söylüyor. Bu da Foster, 'kalp krizi ya da beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybetmiş olabilir mi?' sorusunu akıllara getiriyor.

Tüm bu soru işaretleri Adli Tıp Kurumu'nun raporuyla ortadan kalkacak. Foster'dan alınan kan ve doku örneklerini incelenecek ve kesin ölüm nedeni 1.5 ay sonra açıklanacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön