Red Bull'dan teknik rapor istendi

David Coulthard'ın serbest antreman turlarının sabah seansında geçirdiği kazanın ardından, Red Bull Racing'den, yarış hakemlerinin takımın Malezya Grand Prix'ye katılabilmesine yeşil ışık yakması için, FIA'ya teknik bir rapor sunması istendi.

Takım patronu Christian Horner, tasarım sorumlusu Adrian Newey ve takım müdürü Jonathan Wheatley, Coulthard'ın süspansiyonunun kırılmasına neden olan kaza hakkında bilgi vermek üzere FIA yarış hakemleri ile bir araya gelmişti.

Coulthard'ın geçen hafta da Felipe Massa ile çarpışmasından sonra süspansiyonun kırılması aracın güvenirliği hakkında soru işaretlerine neden olmuştu. Yarış hakemleri, aracın dayanıklılığı konusunda Red Bull Racing yetkililerinin ikna edici bir açıklama yapması istenmişti.

Yarış hakemleri tarafından yayınlanan raporda, yarış hakemlerinin Red Bull Takım Patronu ve Teknik Temsilcisi ile bir araya geldiği belirtilerek, takımın Formula 1 Teknik Düzenlemeleri'nin 2.3 Maddesi'ne göre süspansiyon dahil, aracın güvenli olduğunu gösteren bir raporu FIA Teknik Heyeti'ne sunmaları talep edildi.

Düzenlemelerin sözkonusu maddesi, yarış hakemlerine, yapısını tehlikeli bulduklarını düşündükleri bir aracı yarıştan men etme yetkisi veriyor.

TurkiyeF1.Com