HABER

Referandum teklifi 19 Ocak'ta komisyonda

AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, kendi imzasını taşıyan, referandum süresini 120 günden 45 güne indiren kanun teklifinin, 19 Ocak’ta Meclis Anayasa Komisyonu’nda görüşüleceğini açıkladı.

Meclis’te, AKP Grup Başkanvekilleri Bekir Bozdağ, Mustafa Elitaş, Ayşenur Bahçekapılı ve Suat Kılıç, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle parlamento muhabirlerine pasta kestiler.

Elitaş yaptığı konuşmada, iletişim araçları geliştikçe gazeteciliğin daha da önem kazandığına dikkat çekerek, ”Bizler iki grubun temsilcileriyiz. Gazeteciler yurdun en ücra köşelerindeki sorunları gündeme taşıyarak, siyasetçilerde bu sorunlara çözüm için uğraş gösteriyorlar. Sorunların çözümü noktasında özellikle medyanın çok önemli katkısı var” dedi.

Yapılan sohbetlerin ardından Meclis gündemine ilişkin bilgi veren Elitaş, Bu hafta Meclis’te Tam Gün Yasası ve Kamu Güvenlik Müstaşarlığı’nın kurulmasına ilişkin tasarıların görüşüleceğini kaydetti.

AKP Grup Başkanvekili Bozdağ da, kendi imzasını taşıyan referandum süresini 120 günden 45 güne indiren kanun teklifinin, 19 Ocak’ta Meclis Anayasa Komisyonu’nda görüşüleceğini açıkladı.

ANKA

Geri Dön